sanalbasin.com üyesidir

Zararın neresinden dönersen kâr

Geçen sezonki çizgide bir kadro ile çıktı sahaya Trabzonspor. Abdülkadir Ömür sakatlığı dolayısıyla yoktu ve Rodallega ayrıldığı için Sorloth vardı. Fakat arkasına rüzgârı almış ve diri olan bir Fenerbahçe’ye karşı evinde 2-0 kaybettiğin AEK maçından sonraki mental düşüş es geçilmiş belli ki. Geçen sezon ligdeki her takıma karşı Sosa ve Parmak ikilisi ile oynayabilirdin ama bu sezon rakipler oyununu biliyor ve buna göre hamle yapıyor. Mikel’i son maçtan sonra bu maçta direkt 11’e atmak çok büyük risk doğru ama daha kötüsü Doğan’ı yetersiz görmüş hoca. Bunun ceremesini ilk 20 dakikada yediği bir golle çekti. Eğer Fenerli futbolcular biraz şanslı olsa bir gol daha yiyebilirdi Trabzonspor. Parmak’ın formsuz olması ve Hüseyin’in pozisyon kaybetmesi daha ağır bir fatura çıkarabilirdi. Orta saha üzerinden oynanan bu kumardan ikinci yarı başında dönüldü neyse ki. Ne demişler, “Zararın neresinden dönersen kâr.” 
Avdijaj’ı kenara alan Karaman, Doğan’ı sahaya attı. Avdijaj, çok yetenekli bir futbolcu fakat Yusuf Sarı gibi o da fazla tez canlı. Bu ikilinin basit oynamaya alışmaları futbol kariyerlerini büyük ölçüde etkileyecek. Bu arada es geçmeyelim, Avdijaj’ın goldeki asisti çok güzel adrese teslimdi.
Doğan hamlesine dönelim. Orta saha üçlendi ve Sosa epey nefes aldı. Üstüne Doğan’ın harika bozuculuğu eklenince Fenerbahçe’yi ceza sahandan uzak tuttun. Herkesin durduğu anda Sosa o golü atabilse çok farklı şeyler konuşabilirdik, tabii Uğurcan’ın o kurtarışları olmasa da. Milli Takım’a da seçilmesi ayrı bir motivasyon katmış Uğurcan’a.
Doğan’a ayrı bir parantez açalım, gerçekten bu ligde her takımın ihtiyaç duyacağı türden bol marifetli bir 6 numara. İlerleyen zamanlarda 11’de görmek beni şaşırtmaz. Hazırlık döneminde de takımın iyilerinden biriydi. Daha da iyi olacak gibi.
Maça dönecek olursak Trabzonspor müthiş yorgundu. 75.dakikada bile sakin oynayıp tempo yapmadı. Buna rakibinin de ayak uydurması işini kolaylaştırdı. Kadıköy deplasmanından 1 puan alıp, ikili averaj avantajı kazanmak günün artılarıydı. Artık milli araya girildi. Bu süre zarfında transferlerin tam konsantre bir biçimde hazırlanmaları çok önemli olacak. Kuşkusuz aradan sonra her futbolsever gibi ben de geçen sezon oynanan o tempolu, akan futbolu görmeyi arzuluyorum. Zaman sizin zamanınız artık.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.