sanalbasin.com üyesidir

Trabzonspor’un Antrenörü Yok !

Son hafların aksine Trabzonspor maça iyi başladı ama devamını getiremedi. Bir yerde takılacağına kesin gözüyle bakılan Trabzonspor’un, Gaziantep karşısındaki puan kaybı ligin sonucuna etki edecek bir puan kaybı olarak gözükmese bile ligin geri kalanı için Trabzonspor’un hedefi ne diye sorgulamamıza neden oldu.

Ligin ikinci yarısına rakiplerini boğarak hücum eden bir yapıyla başlayan Trabzonspor bambaşka bir takıma dönüştü. Trabzonspor’a alanları kapatıp yakın oynayan her takım oyunu ele alıyor. Ve gözle görülür biçimde Trabzonspor’un buna karşılık verebilecek bir oyun modeli yok. Oyuncu kalitesi olarak ligin çok üzerinde olmasına rağmen maalesef takım olarak bunun karşılığını sahaya yansıtamıyor. Bireysel oyuncu kalitesi ile alınabilecek maksimum puanı almış bir takım var ortada. Ama ligin 25 haftasını geride bıraktığımız bu süreçte şampiyonluk için bireysel oyuncu kalitesi yeterli mi? Yeterli olabilir ancak bu büyük bir sürpriz olur.

Savunmadan hücuma geçişlerde sahaya amatör bir takım gibi yayılıp bireysel becerilere işi bırakmak tamamen bir antrenör zaafıdır. Trabzonspor’un stoperleri, topu ayağına aldığında kendilerine oluşturulan baskı setlerinin arkasında boşta pas alternatifi olarak pozisyon alan bir oyuncu görmek neredeyse imkansız. Ve bu sadece savunmadan hücuma geçiş bölümü. İşin diğer taraflarına bakacak olursak  durum yine farksız. Topu alan oyunculara anında pas opsiyonu sunacak hareketli bir oyun yok sahada. Durağan oynayan bir takım, bireysel oyuncu performanslarına dayalı bir yapı, ve sürdürülebilir olmayan bir anlayış. Trabzonspor büyük hedeflere yürümek istiyorsa ya Hüseyin Çimşir antrenör olduğunu ve sistemi kendisinin kurması gerektiğini farkına varacak, yada yeni antrenörün yardımcısı olarak görevine devam edecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner162