sanalbasin.com üyesidir

Trabzonspor vs Hüseyin Çimşir

Sevgili Hüseyin Çimşir farkında mısın ama bir çok antrenörün hayalini kurup sahip olamayacağı bir kadro var elinde.

Uğurcan Çakır, Filip Novak, Jose Sosa, Badou Ndiaye, Anthony Nwakaeme, Caleb Ekuban, Aleksander Sörloth bunlar birinci sınıf oyuncular süperligde bu kadar fazla 1.kalite oyuncuya sahip takım yok !

Ama senin takımın her maç topu rakibine bırakıp geri yaslanıyor.

Hiç düşündün mü neden diye ?

Jose Sosa ve Badou Ndiaye gibi iki orta saha oyuncun varken rakibine karşı resital sunman top göstermemen gerekirken nasıl oyunu rakibe teslim edebiliyorum diye hiç düşünmemişsin belli çünkü değişen hiçbir şey yok.

Ben sana anlatayım neden baskı yediğini her maç neden rakibinin senden güçlü gözüktüğünü neden sadece bireysel becerilerle maç kazanabildiğini !

Senin elinde Türkiye liginin en iyi oyun kurucusu Jose Sosa ve Türkiye liginin en iyi şok pres yapıp kazandığı topları doğrudan dikine taşıyarak tehlikeli atağa dönüştürebilen merkez orta sahası Badou Ndiaye var.

Var ama sanırım sen bu oyuncuları “Defansif Orta Saha” zannediyorsun !

Yahu görmüyor musun bu adamlar her maç defansif orta saha gibi oynamak zorunda kalıyor kimse demiyor mu sana hocam bu adamların arkasına bir defansif orta saha koyalım da rahatlasınlar asıl görevlerini yapsınlar topu biz kullanalım rakip değil diye !

Trabzonspor’da şuan DOS görevini üstlenebilecek tek bir oyuncu var o da Doğan Erdoğan iyisiyle kötüsüyle Doğan Erdoğan başka yok !
Kadroyu kurarken sen önce defansın önüne Doğan Erdoğan’ı onun da önüne Jose Sosa, Badou Ndiaye ikilisini yazmak zorundasın sonra takımın geri kalanına karar verirsin! 
Çünkü orta sahayı başka türlü elinde tutamazsın ve tarihte görülmemiş topu tamamen rakibe bırakıp kontra atakla ligi şampiyon tamamlayan takım.
 
Klopp bile diyorki;
Benim takımlarımı kontra atak takımları olarak görüyorlar ama bende tıpkı Guardiola gibi sistemimi %90 topla oynamak üzerine kuruyorum.

Mucizeler yaratmana gerek yok Hüseyin Hocam sen zaten doğru antrenman yaptırıp sahaya doğru kadro çıkarsan o mucizeyi senin yerine gerçekleştirilebilecek bir oyuncu grubuna sahipsin !

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.