sanalbasin.com üyesidir

Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği

Merhum Atalay Şahinoğlu ve arkadaşları tarafından kurulan Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği 'nin asıl amacı, Trabzon’lu iş adamları ve bürokratları bir çatı altında toplamak ve bu şehirin insanı ile karşılıklı yardımlaşmayı sağlamaktır. Üyeleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İş Adamı Yaşar Aşçıoğlu, Emekli Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Emekli Emniyet Müdürü Mustafa Günaydın gibi önemli isimlerin bulunduğu bu dernek, Trabzon' dan gidip büyükşehirde okuyan tahsil gören binlerce evladımıza burs sağlamaktadır.

Bu derneğe zamanın Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile İstanbul Orman Bölge Müdürü Faruk Çebi, Ümraniye’de bakanlığa ait 493 dönüm araziyi tahsis ederek derneği buraya tesisleştirirler. Eski para ile yaklaşık 5 trilyon harcama yapılarak bugünkü halini alan bu arazi Ak Partili Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yılmaz’ın gündemine oturur. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ’den arazinin tahsisinin TİAB’tan alınarak Ümraniye Belediyesi'ne geçmesini ister. Tahmin ediyorumki TİAB’ın Yaşar Aşçıoğlu Başkanlığı'nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptığı hayırlı olsun ziyareti haberi Bakan Pakdemirli tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar getirilerek bu arazinin boşaltılmasına onay alınmış ve TİAB buradan kapı dışarı edilmiş. Aslında Trabzon’lulara karşı başlatılan bu hamlenin işaret fişeği, İBB Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu tarafından son derece nezaketsizce söylenen (Asılları Rum’dur) sözleri ile atılmıştır ve bugün Fenerbahçe Spor Kulubü Başkanı Ali Koç’un Trabzonspor üzerinden bu şehire saldırmasının ana sebeplerinden biride budur.

Biz aslında güçlü lobimiz ile bunların midesine otururuz. Yeterki birlik ve beraberliğimizi bozmayalım. Trabzon’un dört Bakanı var yalanını artık bırakalım. Nüfus cüzdanında doğum yeri Trabzon yazan tek Bakan Mehmet Cahit Turhan’dır. Onun dışında hiç kimseden, hiçbir şey beklemeyelim. Ainesi iştir kişinin boş sözlere bakmayalım!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.