sanalbasin.com üyesidir

Yönetim kurulu üyelerimizden Busenaz’a tebrik

Yönetim kurulu üyelerimizden Busenaz’a tebrik

Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sami Karaman ve Coşkun Öztürk, Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda altın madalya kazanan sporcumuz Busenaz Sürmeneli ve Antrenörümüz Cahit Süme’yi tebrik ettiler.

Karaman: “Sporcumuzu kutluyoruz”

Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sami Karaman, Busenaz’ın bir kez daha kendilerini gururlandırdığını belirterek, “Kariyerinde bir sporcunun elde edebileceği tüm başarıları barındıran olimpiyat şampiyonu sporcumuz Busenaz Sürmeneli ülkemizde düzenlenen şampiyonada da üstün bir performans sergiledi ve altın madalya kazandı. Yönetim kurulu olarak hem Busenaz’ı hem de Antrenörümüz Cahit Süme’yi kutluyoruz” dedi.

Busenaz: “Hedefim ikinci olimpiyat şampiyonluğu”

Bu turnuvada 66 kiloda mücadele ettiğini belirten Busenaz, “Yeni sıkletimde daha önce karşılaşmadığım rakiplerle karşılaşıyorum. Yaşananlar benim için çok büyük tecrübe oluyor. Çok çalıştım, sabrettim ve çok aç uyudum. Allah, İstiklal Marşı'nı okutturunca her şeyi unutturuyor. Güzel oldu. Ülkemizde İstiklal Marşı'nı okutmak nasip oldu. Benim hırçınlığım sürdüğü sürece o şampiyonluklar her zaman gelmeye devam edecek. İnanan, çok çalışan, isteyen bir Busenaz'ı ringde kimsenin yenebileceğini düşünmüyorum. Daha çok başarıların geleceğini düşünüyorum. 2024'teki olimpiyat en önemli hedefimiz tabii. İkinci olimpiyat madalyamızı alıp ülkemize getirmek amacındayım” diye konuştu.

Ringde seyir zevkini arttırmaya çalıştığını da sözlerine ekleyen şampiyon boksörümüz, “Seyircilere boksun ne kadar güzel bir spor olduğunu göstermek istiyorum. Zevk aldırmak istiyorum. Çıkışlar, güzel vuruşlar, kombineler ve agresiflikler yapıyorum. Çünkü onlara boksun ne kadar güzel bir spor olduğunu Busenaz'ın neler yapabileceğini göstermek istiyorum. Bizi sadece burası izlemiyor, dünyada boksu seven herkes izliyor” yorumunu yaptı.

Süme: “Busenaz’ın ringde yapamayacağı bir şey yok”

Antrenörümüz Cahit Süme, Busenaz’ın çok yetenekli bir boksör olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Her zaman ondan ringe çıktığı zaman tüm dünyada boks izleyicisini, boks severleri boksa doyurmasını ve boksun estetiğini göstermesini istiyoruz. Şov da gerekiyor. Boks izleyicisi şovu seviyor. Ben onu ringde istediğini yapma konusunda özgür bırakıyorum. Onun ringde yapamayacağı bir şey yok.”

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER