sanalbasin.com üyesidir

Trabzonspor’un İsteğine Fenerbahçe’den Ret Cevabı!

Trabzonspor’un İsteğine Fenerbahçe’den Ret Cevabı!

Trabzonspor’un İsteğine Fenerbahçe’den Ret Cevabı!

Bakan Kasapoğlu ile Süper Lig kulüp başkanlarının görüşmesine yayıncı kuruluşla yapılan pazarlık damgasını vurdu

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Süper Lig’teki kulüp başkanlarıyla yaptığı video toplantıya yayıncı kuruluşun teklifi damgasını vurdu.

Son ödemeyi yapmadıkları için tüm kulüpleri dara düşüren ve bu konuda taviz vermeyen Digiturk temsilcilerinin teklifi oldukça ilgi çekici bulundu. Ligin yeniden başlaması konusundaki senaryolar ve olası tarihler tartışılırken, yayıncı kuruluşun, “Başlama tarihini kesinleştirin, ödemeyi hemen yapayım” demesi, kulüpleri oldukça heyecanlandırdı.

Ancak ligin bitirilmesi süreci konusunda ise yayıncı kuruluşla kulüpler karşı karşıya geldi. “8 maçı bir ayda bitirelim” diyen kulüplerin önerisini kabul etmeyen yayıncı, “Kaybım büyük... Bu nedene 8 haftaya yayalım. Yoksa zararım daha da büyür” diyerek sıkıştırılmış ligi kabul etmedi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, geçmiş dönem borçlarıyla ilgili oldukça zor bir süreç yaşadıklarını dile getirdi ve futbolculara yapılacak indirimin torba yasaya konulacak bir maddeyle düzenlenmesinin en doğru durum olacağını ifade etti.

Çebi, bu şekilde kulüple oyuncuların karşı karşıya kalmayacağını belirtti. Siyah-beyazlıların başkanı bu konuda Bakan Kasapoğlu’ndan yardım istedi.

Puan cetvelinde sondan ikinci sırada bulunan MKE Ankaragücü Başkanı Fatih Mert de yaşanan olağanüstü süreçten dolayı ligden düşmenin kaldırılması önerisinde bulundu ve gelecek sezonun 21 takım olarak oynanmasını teklif etti. Ancak bu düzenleme de kulüplerce kabul görmedi.

Toplantıda alınan prensip kararlarının mayıs başında kesinlik kazanacağı belirtildi. Türkiye Futbol Federasyonu, Bilim Kurulu ile görüşerek son kararını verecek.

Ağaoğlu ve Koç karşı karşıya!

Süper Lig kulüpleriyle Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasındaki görüşmede Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç karşı karşıya geldi.

Ağaoğlu, kalan süreçte önce Ziraat Türkiye Kupası, ardından da ligin oynanmasını teklif etti.

Kupa yarı finalinde bordo-mavililerin rakibi olan Fenerbahçe Başkanı ise, buna karşı çıkarak, sürecin normal seyrinde devam etmesini istedi.

AHMET AĞAOĞLU KİMDİR?

Ahmet Ağaoğlu, Trabzon’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini 1979 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nden mezun oldu. Ahmet Ağaoğlu’nun iş adamı Ali Ağaoğlu ile hiçbir akrabalığı yoktur.

Ancak Kabataş Erkek Lisesinde birlikte okumuşlardır. Ahmet Ağaoğlu, uzak yol gemi kaptanıdır.

Ahmet Ağaoğlu 1996 yılında Klassis Golf Kulübü’nde golf oynamaya başladı. 2000 yılında Golf Federasyonu Başkanlığı'na seçildi.

2004 yılına kadar bu görevde kalan Ahmet Ağaoğlu, Golf Milli Takımı'nın kurulmasındaa etkin rol oynamıştır.

2004 yılında, Türkiye'nin golf turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etmesi hedefiyle 4 Yılda 100 Golf Sahası kampanyasının başlatılmasına ön ayak olan Ağaoğu, Golf’ü Anadolu'ya yaymak ve genç yetenekleri bu spora kazandırmak amacıyla dokuz ildeki pilot okullarda öğrencilere golf eğitimine öncülük yaptı.

2004 yılının sonunda yeniden Federasyon Başkanlığı'na seçilen Ahmet Ağaoğlu döneminde Türkiye Golf Milli Takımı önemli başarıları yaşadı. 2000 yılında 70 civarında olan lisanslı sporcu sayısı 2009 yılında 5,500'e çıktı.
2008 yılı sonunda yeniden 4 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığı'na seçildi.

1993 yılında Sadri Şener başkanlığındaki Trabzonspor Yönetimi'nde idarecilik yapan Ağaoğlu 2000-2002 yılları arasında Özkan Sümer döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Ahmet Ali Ağaoğlu, 8 Nisan 2018 tarihinde yapılan Trabzonspor Kulübü'nün 73. Genel Kurulu'nda rakibi Metin Kaya'yı geride bırakarak Trabzonspor'un yeni başkanı olmuştur.

İngilizce bilen Ağaoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır

ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Koç, 2 Nisan 1967'de İstanbul‘da dünyaya geldi. Rahmi Koç'un en küçük oğludur. Londra‘da başladığı Harrow School'dan 1985 senesinde mezun oldu. 1989 senesinde ABD Houston Teksas‘taki Rice Üniversitesi'ni bitirdi. 1995-1997 seneleri arasında ABD Boston, Massachusetts Harvard Üniversitesi‘nde yüksek lisansını yaptı. ABD'de çeşitli kuruluşlarda çalıştı. Sonrasında Koç Holding AŞ yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.

1986 senesinde Otosan A.Ş. Ford Motor Company'nin ortaklığı ile otomobil montaj hattında çalıştı. 1987-1988 seneleri arasında yazlarında Koç Holding, A.Ş. Otomotiv Grubu'na bağlı olarak otomobil üretimi ve bayii ağı ile çalıştı. 1990 yılı yazında J.P. Morgan, New York, NY stajerlik yaptı.

1990-1991 seneleri arasında American Express Bank'ta Yönetici Yetiştirme Programı'na dahil oldu. 1991-1992 seneleri arasında Ramerica International Inc.'da koordinatör, 1992-1994 seneleri arasında Morgan Stanley Yatırım Bankası'nda analist olarak görev yaptı.

1997-2000 seneleri arasında Koç Holding A.Ş. Stratejik Planlama Grubu Başkanlığı'na bağlı yeni iş geliştirme koordinatörü vazifesinde bulundu. 2000 senesinden beri Koç Topluluğu Bilgi Grubu Yürütme Komitesi Başkanı Koç Holding A.Ş.Yeni İş Geliştirme Koordinatörüdür.

2006 senesinden beri Koç Holding kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanlığı vazifesini yürütmektedir. 2008 yılı Ocak ayından bu yana Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali Koç, 2009 senesinden bu yana Tüpraş yönetim kurulu üyesidir.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde iki dönem yöneticilik yapan Ali Koç, 21 Ekim 2005'de Nevbahar Demirağ ile nikah masasına oturdu. Bu evliliten Sadberk Leyla Koç (d.2006) ve Kerim Rahmi Koç (d.2008) isminde çocukları vardır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner164

banner158

banner162

banner163

banner159

banner161