sanalbasin.com üyesidir

Trabzonspor Yeni Teknik Direktörü İle Anlaştı.

Trabzonspor tarafında belirsizliğini koruyan teknik direktör sorunu nihayet çözüldü. Yeni teknik direktör ile anlaşma sağlandı.

Trabzonspor Yeni Teknik Direktörü İle Anlaştı.

Trabzonspor takımında uzun süredir çözülemeyen teknik direktör meselesi Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun katılımı ile gerçekleştirilen imza töreni ile giderildi. Yapılan imza töreni ile uzun süredir teknik direktör sorunu yaşayan takımımızın önemli meselesi giderilmiş oldu. Gerçekleştirilen imza töreninde başkan Ağaoğlu şunları ifade etti.

"Uzun yıllardır Türk futboluna hizmet veren; bilgisi, gaziantep es cor t, karakteri, duruşu ve tecrübesiyle tartışmasız ülkemizin en iyi teknik adamlarından Sayın Abdullah Avcı’nın Trabzonsporumuzun mücadelesine ortak olmasından dolayı çok muyluyum. Hedefleri ve hayalleri olan genç bir kadromuz var. Yetenekli, zeki, hırslı ve başarıyı arzulayan bir ekibiz. Sayın Abdullah Avcı’nın hedef ve amaçlarının da hem futbolcu yapımızla hem de kulübümüzün projeksiyonuyla örtüştüğüne inanıyorum. Bu uyumun bizi başarıya taşıyacağına eminim. Umarım camiamız sabır ve samimiyetle Trabzonsporumuzun başarısı etrafında kenetlenir. Biz zaten göreve geldiğimiz ilk günden itibaren; futbolcusuyla, teknik ekibiyle, yönetimiyle ve tabii ki taraftarıyla tüm camia olarak YanYana durmanın öneminden söz ediyoruz. YanYana durduğumuzda Trabzonspor ailesinin neler başardığını gördük. Şimdi mücadelemizde bir sonraki aşamaya geçmeye ve yine YanYana durarak, BizBize inanarak ve güvenerek ilerlemeye, tüm camia olarak hazırız. İnşallah daha nice başarıları hep birlikte yaşayacağız" diye konuştu.

Bu açıklama ve yapılan imza töreninin akabinde Trabzonsporun 2.5 yıllık teknik direktör görevini üstlenen Abdullah Avcı şu ifadeleri dile getirdi.

"Trabzonspor her yönüyle yakından tanıdığımız ve bildiğimiz, ayrıca samimi duygular beslediğimiz bir kulüp. Türk futboluna kazandırdığı felsefe ve elde ettiği büyük başarıların yanı sıra yetiştirdiği oyuncular ve spor adamlarıyla da bizlere her zaman öncü oldu. Bu camianın bir parçası olmaktan, verdiği mücadelenin içinde bulunmaktan, hedeflerine ortak edilmekten dolayı çok mutluyum. Yeni bir başlangıç yapıyoruz. Önümüzde uzun bir maraton var. Pandemi nedeniyle yeni dinamiklerden oluşan bir sezon var. Yetenekli, karakterli, zeki, hırslı ve başarıyı arzulayan oyuncu grubumuz var. Ancak başarı hemen yarın gelmeyecek. Çünkü zaman gerekiyor. Bizler çok çalışacağız, başkanımızın da söylediği gibi YanYana duracağız. Biliyorum ki camiamız da desteğini bizden esirgemeyecektir. Hep birlikte bu sezonu Trabzonspor’a yakışır şekilde oynayacağız. Kenetleneceğiz ve birlikte başarıya ulaşacağız" Şeklinde konuştu.

Yapılan anlaşmaya göre yeni teknik direktöre ödenecek miktar belli oldu. 

  • 2020/21 futbol sezonu için ödenecek miktar: 5.000.000.-TL garanti ücret şeklinde olacaktır.
  • 2021/22 futbol sezonu için ödenecek miktar: 6.500.000.-TL garanti ücret şeklinde olacaktır.
  • 2022/23 futbol sezou için ödenecek miktar: 8.500.000.-TL garanti ücret şeklinde olacaktır.

Trabzonspor teknik direktörü 2020

Abdullah Avcı Kimdir?

Aslen Samsun'ludur. Futbola Vefa'da başladı. Sırasıyla Fatih Karagümrük, Rizespor, Kahramanmaraşspor, Bakırköyspor ve Kasımpaşa'da oynadıktan sonra en uzun süre futbol oynadığı ve takım kaptanlığı yaptığı İstanbulspor'a transfer oldu. Abdullah Avcı, en üst teknik adamlık lisansı olan Pro-Lisansa sahiptir.

Teknik direktörlük kariyerinde hangi takımlarda görev aldı?

  • İstanbulspor
  • Galatasaray SK
  • Türkiye U-17
  • İstanbul Başakşehir
  • Türkiye

Trabzonspor yeni teknik direkörü hakkında yorumlarınızı haberin altında yer alan yorum alanına bırakabilir ve haberimizi sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 19:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER