sanalbasin.com üyesidir

Teknik Direktörümüz Orhan Ak’ın maç sonu değerlendirmeleri

Teknik Direktörümüz Orhan Ak, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde deplasmanda oynadığımız MKE Ankaragücü karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Orhan Ak’ın maç sonu değerlendirmeleri

Ak, ikinci yarıda yediğimiz golden sonra düzenimizin bozulduğunu belirterek, “Sezonun en önemli finaline çıktık. İki gündür çok yoğun mental ve teorik antrenmanlarla maça hazırlandık. Özellikle ilk 45 dakika istediğimiz gibi bitti diyebilirim. Çünkü takım savunmasını çok iyi yaptık ve golü bulduk ama ikinci yarı yine sezonun klasik özeti oldu diyebilirim. 1 gol bizim tamamen düzenimizi bozdu, arkasından çok bireysel bariz hatalar sonrasında 2 ve 3’üncü gol. Seyircinin de devreye girmesiyle MKE Ankaragücü çok haklı bir galibiyet aldı. O yüzden MKE Ankaragücü ve Tolunay Kafkas hoca ile ekibini tebrik etmek lazım” dedi.

Teknik Direktörümüz, karşılaşmanın sona ermesiyle birlikte oyuncularımız ile vedalaşıp yönetimimize de istifa ettiğini bildirdiğinin altını çizerek sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Oyuncularla vedalaştım. Kalırken de açıkçası çok gönlüm sinerek kalmadım burada. 3 hafta, 3 maç oldu. Çünkü Abdullah hoca istifa ettiği zaman başkana da söyledim, hocamıza da söylemiştim, "Beraber geldik beraber gideriz" diye, daha önce bunu basına da söylemiştim. Ama burada iki buçuk senede bir aile olduğumuz için, rica ettiler burada bir aile gibi olduğumuz için, daha uzun süreli de teklif ettiler ama buranın sürdürülebilir olmadığını ve haftalık olması gerektiğini söyledim. Bana çok inandılar, içlerinden biri olarak ben de oyunculara yardımcı olmak istedim. Kulübün maddi dönemsel durumları vardı, ben de elimden geldiği kadar bu görevden kaçmak istemedim, mesleki olarak ne yaşarsam yaşayayım. Zor olacağını biliyordum ama bu güven, Trabzonspor’u aile gibi görmemiz, iki buçuk senedir yaşadıklarımız... Çünkü Trabzonspor bize maddi ve manevi çok şeyler kazandırdı. Gelinen noktada özellikle mental olarak o sorunu çözemedik. O yüzden içeride benim bile kalmamın doğru olmayacağını düşündüğüm ve yönetime zarar vereceğini düşündüğüm için onlarla vedalaştım. Onlara söyleyecek bir şeyim yok çünkü dolu tarafına baktığınızda 2.5 senedir bize çok şey kazandırdılar. Bazen dönemsel büyük camialarda, takımlarda, ekiplerde bunlar olur. Başarıyı yakalasanız bile inişler, dibe vurmalar olacaktır. Ama Trabzonspor burada hem taraftarıyla hem camiasıyla hem yeni yönetimiyle, başkanıyla özellikle Başkan Ertuğrul Doğan, ondaki o vizyon ve enerji tekrar Trabzonspor’u ayağa kaldıracaktır. Öncelikle ona borç bilirim, buraya gelirken bize vesile oldu.”

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER