sanalbasin.com üyesidir

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın Açıklamaları

Abdullah Avcı Gençlerbirliği müsabakası sonrası soruları yanıtladı. Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı oyuncuları tebrik etti.

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın Açıklamaları

Süper Lig’in 21. haftasında deplasmanda oynadığımız Gençlerbirliği karşılaşması sonrası Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Oyuncularımızın tamamını tebrik ederek sözlerine başlayan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı şunları söyledi:

“Geldiğimiz günden itibaren takım savunması, diğer organizasyonlar, oyunun her yönünü oynama, takım olma ve beraber hareket etme üzerine hem saha içinde hem de saha dışında çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken Trabzonspor formasının ve armasının her zaman yukarıya oynayacağı düşüncesiyle hareket ediyoruz. Buradan oyuncularıma teşekkür ediyorum. Hem gelişiyor hem de maç kazanıyoruz. 12 maçta 8 galibiyet çok değerli. Her maç kazandıktan sonra özgüvenimiz, beraber paylaşımlarımız, beraber oynama isteğimiz de gelişiyor. Kalecimiz Takım Kaptanımız Uğurcan bize son derece güven veriyor. Abdulkadir Parmak 3 gündür sakattı, bugün geldi ve ‘oynamak istiyorum’ diyerek fedakarlık yaptı. Aynı şekilde Berat, ilk maçına çıktı. Savunma bloğumuz çok iyi oynuyor. Serkan iki golümüzün de başlangıcında var. Ön tarafımız aynı şekilde. Bu güzel ancak yeterli mi? Değil... Oyun olarak da üstüne koymamız lazım, oyuncu olarak da rekabeti sağlayacak oyuncu kalitesini yükseltmemiz gerekiyor. Mevcut oyuncu grubundan son derece memnunum. Ekuban, Nwakaeme ve kulübedeki enerji çok iyi. Trabzon şehrinin bize hissettirdiği, taraftarımızın enerjisi çok iyi. Bu galibiyet onlara da armağan olsun. İlk devre bitti ama ara yok. Dünyanın da ülkemizin de yaşadığı pandemide futbolla insanları ayakta tutuyoruz. Biz günleri karıştırdık. Çarşamba oynuyoruz, Pazar zannediyoruz günü. Bugün döneceğiz, hafta içi bir daha maç oynayacağız, hafta sonu tekrar bir maçımız var. Bazen eleştirirken ya da bizler verdiğimiz mesajlarda, saha içindekiler, hakemler, oyuncular, yöneticiler, medya lütfen bu oyunu hırpalamadan gerçekleri ortaya koymamız gerekiyor. İnsanlar bu sağlık şartlarında evlerinde dururken, kısıtlı alanlarda bulunurken bizleri seyrediyorlar. O yüzden biz de doğru örnek olalım. Haftaya lig devam ediyor, bir yandan transfer yapmaya çalışıyoruz. Bugün itibariyle bu galibiyeti cebimize koyduk, üç gün sonra bir kupa maçımız var. Kazanma alışkanlığına devam etmek istiyoruz.”

Transfer politikası üzerine yöneltilen bir soruya ise Teknik Direktörümüz Avcı şu cevabı verdi: “Oyun felsefemize uygun oyuncu profilleri ve buna göre tespitler yapıyoruz. Trabzonspor takımı her zaman hedefe oynar, kendi öz kaynağımızdan da oyuncu kullanacağız ancak net oyuncularla da rekabet ortamını sağlamamız gerekiyor. Bazı yerlerde hiç alternatiflerim yok. Bugün Abdülkadir Ömür’e de bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Abdülkadir Ömür, Türk futbolunun en yetenekli oyuncularından bir tanesi, bizim için de öyle. Tek alternatifsiz oyuncumdu, onu da kaybettim. Sezonu kapattı. Her mevkiye, Trabzonspor’a uygun, Trabzonspor’un bütçesine de uygun, Trabzonspor’un kasasını da düşünerek hareket edeceğiz. Ama kalitemizi arttırmamız ve sayının fazla olduğu oyuncu grubuna da ihtiyacımız var.”

KAYNAK;https://www.trabzonspor.org.tr/tr/teknik-direktorumuz-abdullah-avcinin-aciklamalari-23-1-2021

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER