sanalbasin.com üyesidir

Dünya şampiyonu sporcumuz Busenaz Sürmeneli Trabzon'a geldi

Dünya şampiyonu sporcumuz Busenaz Sürmeneli Trabzon'a geldi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın ardından ülkemizde düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda da altın madalya kazanan milli sporcumuz Busenaz Sürmeneli, Trabzon’a döndü.

Olimpiyat tarihimizde ilk altın madalya kazanan kadın boksör olarak yerini alan Busenaz ve Antrenörü Cahit Süme’yi havalimanında Amatör Branşlar Koordinatörümüz Osman Arz karşıladı.

Havalimanında açıklamalarda bulunan Busenaz sekiz aydır bu şampiyonaya hazırlandığını belirterek, “Bu şampiyonanın ülkemizde yapılması da beni olumlu etkiledi, seyircilerin desteklerini hissettim. Şampiyonluğun yanı sıra turnuvanın da en iyi sporcusu seçildim. Bunun da ayrı bir gururu var. Şampiyon bir kulübe şampiyon bir sporcu yakışırdı. Ben de bu konuda üzerime düşeni yaptım. Hedefim yine olimpiyatlara katılıp başarılı olabilmek” dedi.

Antrenörümüz Cahit Süme ise şampiyona sürecinde futbol takımımızın başarısıyla mutlu olduklarını belirterek, “Busenaz, dünya boksunun takip ettiği bir sporcu konumunda. Sıkletlerin değişmesi sonucu 69 kilodan 66’ya düştük. Buna rağmen başarılı olduk. Seyir zevki yüksek bir boks sergilemek istiyorduk, bunu da başardık. Çok mutluyuz. Ülkemize ve Trabzon’a şampiyonluk kazandırmak çok güzel. Bundan sonra da aynı şekilde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER