sanalbasin.com üyesidir

Ali Koç’tan ‘İstifa’ Tezahüratlarına Cevap!

Fenerbahçe-Alanyaspor maçının ardından açıklama yapan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç "İyi baskı yaptık ama bir türlü bu baskımızın sonucunu gole çeviremiyoruz" dedi.

Ali Koç’tan ‘İstifa’ Tezahüratlarına Cevap!

Alanyaspor yenilgisini değerlendiren Ali Koç, "Futbolun içinde var dediğimiz olaylardan bir tanesi. Mutlak galibiyet için çıktık. Galibiyet için taraftarlar ülkenin 4 bir yanından geldiler. İlk yarı pozisyon vermedik. İki kere geldiler gol oldu. İlk yarı orta sahayı geçmekte sıkıntı çektiler. İyi baskı yaptık. Bu baskının sonucunu gole çeviremiyoruz. İlk gol gelinceye kadar yenileceğimiz aklımızdan geçmiyordu" dedi.

Takımda düşüş olduğunu söyleyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Bir düşüş var. Bu bariz. Ligde her takım için bu olabilir. Puan kayıpları olur ve bunlar dönemsel oluyor. Sadece biz değil, şampiyon adayları bu türbülans içinde olabiliyor. Son haftalardaki maçlara baktığımızda iyi de oynasak istediğimiz sonucu alamayız. Taraftarın serzenişi haklı. Dün hedefimiz neyse bugün de aynı. Daha köprünün altından çok su akacaktır. Çok güzel başladık sezona. Hazırlık maçları da buna dahil Avrupa elemeleri de. Düşüş dönemine girdik. Bu değişecektir. Bu kadro 3geçen seneye nazaran daha kuvvetlenmiştir. Üstümeze düşen sorumluluk, vazife, bu düşüşü önleyecek önlemleri almak"dedi.

Maç sonrası taraftarların istifa yönündeki tezahüratları hakkında konuşan Koç, "Fenerbahçe camiasına özel, kırılganlık yıllardır var. Şampiyonluk bekliyorlar. Seneye çok umutlu başladık. Benzer şeyleri yaşayacakları düşüncesi bu tepkiyye neden olmuş olabilir. Kötü gidişatı bekleyip köşede bekleyen, bize özel durum da var. Taraftarlar oyunculara da tepki gösterdi. Anlam veremedim. Onlar da aslında alkışlama özür dileme mahiyetindeydi. Havaalanıanda çok etkilendiler. Bununla beraber yoğun bir maç öncesi destek vardı. Onlar taraftardan özür dilemeye gittiler. Bence manasızdı. Taraftar haklı tepkilerini başka tarafa çekti" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 22:16

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER