sanalbasin.com üyesidir

Abdullah Avcı'dan Maç Sonu Açıklamaları

Abdullah Avcı'dan Maç Sonu Açıklamaları

Maçı kazandıkları için mutlu olduklarını dile getiren Avcı, “Sergen Yalçın Türk futbolunun önemli figürlerinden, teknik adam olarak da bu camiada önemli işler yapıyor. Beş ay evvelinin iki kupalı şampiyonu. Umarım uzun yıllar kendi camiasına önemli hizmetlerde bulunur. Bugün sadece üç puan kazandık, başka bir şey kazanmadık. Uzun zamandır yakalayamadığımız ortamı yakaladık. Herkes bizi daha 12. hafta sonunda başka yerlere koyuyor. Daha önümüzde çok uzun bir maraton var. Oyunda dalgalanmalar olacak. Beşiktaş takımı yine yarışın içinde olacak. Ligimizde maç kazanmak kolay değil, Beşiktaş taraftarının önünde de maç kazanmak kolay değil. Biz Beşiktaş’ın üçüncü bölgesinde nasıl baskı yapacağız, ikinci bölgesinde nereyi kapatıp, nereye yönlendireceğiz ve birinci bölgede özellikle kenar ortalarında nasıl pozisyon alacağımızı çalıştık. İlk yarının sonunda öne geçtik. İkinci yarıda ise bireysel hata sonucu rakibi devreye soktuk. Oyun sonrasında dengeli gitti. Merkezi kapatıp, fırsatlar yakaladık. Beklediğimiz gibi önümüze geniş alanlar çıktı. Son dakikada golü bulmamız harika oldu. Taraftarlarımızı mutlu ettik. Bize destek veriyorlar ve saygı duyuyorlar. Her hafta söylediğim gibi duyguları yoğun yaşayan bir şehir. Ben de o yörenin insanıyım. Biraz dengelenmeye başladılar. Bunu net görebiliyorum. Özellikle bu verimli kaynaktan çıkan oyunculara verdikleri desteği arttırsınlar. Çünkü bu oyuncular aynı zamanda kulübün taraftarları konumundular” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, maçta tribünlerin Uğurcan’a ve kendisine tepki göstermesi hakkında sorulan soruya şu cevabı verdi: “Uğurcan milli takımın kalecisi. Ne Uğurcan’ın ne benim annem bunları hak etmiyor. Bunları söyleyenlerin de anneleri bunları hak etmiyor. Bir anlık duygular olduğunu düşünüyorum. Ben Beşiktaş’ın yani Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birisinin teknik adamlığını yaptım. Bugün de Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinin teknik adamlığını yapıyorum. Süleyman Seba’yla tanıştım, aynı masaya oturdum. Tribünlerde bunlar yapılmasa daha iyi olur”

Devre arası transferi için de hamleleri olacağını söyleyen Avcı, “Sol tarafta 3-4 oyuncu kullandık bu zamana kadar. Trondsen uzun bir sakatlıktan çıktı. Denswil orada oynayabiliyor. İsmail bir dönem oynadı. Devre arasında burasıyla ilgili bir çalışmamız var. Gervinho da sezonu kapattı. İki bölgeyle ilgili olarak yoğun şekilde çalışmalarımız var” dedi.

Abdülkadir’in çıkışını yorumlayan Avcı, “Abdülkadir de duygularını yoğun yaşayan önemli bir yetenek. Oyuncuya saha içinde baskı yaparak, tribünden küfür ederek performans artmaz. Bazen konforlu alanda kalmak oyuncunun gelişimini tıkar, bazen dibe vurup mücadele etmesi gerekir. Özellikle son dönemdeki ivmesi iyi gidiyor. Güzel bir gelişim gösteriyor, umarım böyle devam eder” diye konuştu.

Süper Lig’de maç kazanmanın çok zor olduğuna da dikkat çeken Avcı, “Bu ligde maç kazanmak zor. Artık herkesin bir oyuncu kalitesi var. Yeni teknik adamlarla birlikte oyun organizasyonları artmaya başladı. Geçen yıl 10 Kasım’da Trabzon’a ayak basmıştım. Bir sene olacak. Geldiğim günden bu yana gelişim gösteriyoruz ama daha çok eksiklerimiz var. Haftalık olarak bakıyorum oyunlara. Bazen oyun içinde değişiklikler yaptık. İnişler çıkışlar olacak ama bu dalgalanmalarda doğru bir dengede olmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

N'Koudou oyuna girmesi sonrasında sistem değişikliği yaptığını söyleyen Avcı, “N'Koudou, ben Beşiktaş’ta çalışırken alınan bir oyuncu. Hem fiziksel olarak yeni bir isimdi oyuna girdiğinde hem de iyi kat ediyor içeriye. Serkan’ı geçişe almak istedim, buna da doğru cevap verdiğini düşünüyorum” yorumunu yaptı.

Beşiktaş’ın sağ ve sol kanatlarının çok güçlü olduğuna da dikkat çekerek, “Üçüncü bölgede nasıl baskı yapıp nereye yönlendireceğimizi düşündük. Bunu ne kadar yapsak da rakibin çok yetenekli oyuncuları var. Beşiktaş’la oynuyorsunuz. Sayısal olarak fazla gelen bir rakibe bu pozisyonları vereceksiniz. Ama kenar ortalarında sağlam durduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Beşiktaş’ın Avrupa’da oynamasının avantaj olup olmadığı yönündeki soruya Avcı, “Bugün Beşiktaş’ın 7-8 oyuncusu dinlenmiş oyuncusuydu. Bu değişiklikleri bir teknik adamın yapması çok normaldir. Bunu ben de yapmıştım. Santrforu hariç ideale yakın bir kadroyla çıktı Beşiktaş. Ama tabii ki kolay değil. Bu süreci kazanarak geçtik ve bunun da bizim adımıza avantaj olduğunu düşünüyorum” cevabını verdi.

Hüseyin ve Bakasetas’ın zaman geçirme durumu olmadığını da söyleyen Avcı, “Zaten ikisi de çıktı oyundan. Oyun organizasyonlarına sadık kaldığınızda, oyuna giren oyuncular ne yapmasını biliyor ise, oyuncular bu organizasyona sadık kalmış oluyor bence” diyerek sözlerini tamamladı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER