sanalbasin.com üyesidir

1 Meşale de Sen Yak Etkinliği Düzenlendi

1 Meşale de Sen Yak Etkinliği Düzenlendi

Trabzonsporumuzun kuruluş yıldönümü sebebiyle her yıl İstanbul’da yapılan “Trabzonspor için 1 Meşale de Sen Yak” etkinliğinde taraftarlarımız meşalelerle geceyi aydınlattı.

İstanbul Sütlüce Nuri Killigil Parkı’nda “Trabzonspor için bir meşale de sen yak” etkinliği düzenledi. Aileleriyle birlikte sahile gelen taraftarlarımız gün boyunca çalınan kemençe, horon ve şarkılarla doyasıya eğlendi.

Havanın kararmasıyla birlikte sahile sıralanan taraftarlarımız meşaleleri yakarak, kutlamalarda bulundu. Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, tekne ile geldiği alanda ilk meşaleyi ateşleyen isim oldu.

“Geçen sene burada meşalemizi ateşledik, sezonu şampiyonlukla tamamladık”

Yaktığı meşalenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, “Her sezon olduğu gibi geleneksel, başarılı bir sezon geçirmemiz dileğiyle sezonun meşalesini, Gurbetçi Gençler ile birlikte Haliç’te ateşledik. İnşallah başarılı, bol kupalı, sakatlıksız, bütün takımlarımıza aynı şeyi diliyorum. Geçen sene burada meşalemizi ateşledik, sezonu şampiyonlukla tamamladık. Bu sene de inşallah meşale ile birlikte şampiyon olarak tamamlarız” dedi.

“Trabzonspor taraftarı ile eşleşen taraftar profili tanımıyorum”

Taraftarlarımızdan övgüyle bahseden Başkanımız Ağaoğlu, bu sezon onlara daha çok ihtiyacı olduklarını aktararak şunları söyledi:

“Güzel bir galibiyet oldu. Sezonun başlangıç maçı diyebiliriz. Önümüzdeki hafta lig başlıyor, lig öncesi bizim açımızdan güzel bir sınav oldu. Takımımız yüzde yüz hazır diyemeyiz ama Olimpiyat Stadı'nı dolduran 40 binin üzerinde Trabzonspor taraftarını coşturacak, onları mutlu edecek kupayla taçlandıracak bir maç oynadık. Dünyada Trabzonspor taraftarı ile eşleşen taraftar profili daha tanımıyorum. Biz Akyazı’da kupa törenini yaptık, saat 20.00’deydi. Ertesi gün İstanbul’da maç oynadık; 80 binin üzerinde taraftar vardı. 20 saat arayla bin 200 kilometre mesafede iki ayrı şehirde tribünlerine 120-130 bin taraftarını çeken ikinci bir takım yok. Muhteşem bir taraftarımız var. Zaten Trabzonspor gücünün çok önemli bir bölümünü de tabii ki taraftarından alıyor. Taraftarımızla büyüyoruz, taraftarımızla kazanıyoruz. Bu sene taraftarımızın gücüne her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.”

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER