sanalbasin.com üyesidir

Sosa'ya Pazarlık Kaybettirir

Jose Ernesto Sosa

1,5 senedir muhteşem bir liderlik yapıyor Trabzonspor’a. 
Teknik, taktik konuların dışında; sahadaki duruşundan uzatılan mikrofonlara verdiği cevaplara, teknik kadroya yardımcı olmaktan genç futbolculara rol-model olmaya kadar her noktada sorumluluk alıyor.

Ve bunu; geldiğinde dönemin hocası ve medya önderliğinde taraftarın önüne atılmaya çalışıldığı, “Yusuf varsa Sosa oynamaz” algılarının yaratıldığı, kendi sahasında köşe vuruşu kullanmaya gittiğinde üzerine “su şisesi” atılan zamanlarını hiç yaşanmamış sayarak yapıyor. 

Tüm bunların karşılığı olarak da çok para değil hakkı olanı, şampiyonluğa oynayan bir takımın emektar kaptanı ne kadar almalıysa o kadar alıyor.. 

Kaptan’ı Trabzonspor’dan koparmayın.

Trabzonspor’un ekonomisine karşı hassasiyetiniz bir noktaya kadar anlaşılabilir; lakin 300-400k Euro’luk farklar ayrılık ihtimali gerçekleştiğinde yerini doldurmak için çok daha büyük maddi külfete itecektir sizi.

Sonraki sezonlardan da öte şampiyonluğa oynayan Trabzonspor; hem camiayı hem kaptanını sezon sonu bitecek sözleşmesini düşenecek bir belirsizliğe terketmemeli.

Arjantin’de taraftarı olduğu takımın maçına gitmeyip cezalı olduğu halde Trabzonspor maçını tribünden takip eden Sosa’da hak etmiyor bunu.

Lütfen küçük pazarlıklara düşmeden Sosa’yı bu takımda tutun. 
Novak’ı da...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner162