sanalbasin.com üyesidir

Şampiyonluk Yürüyüşü!

Maç öncesi kazanmak için ortamı germekten başka çaresi olmadığını düşünen Ali Koç elinden geleni yaptı ancak Trabzonspor camiası kontrolü elinden bırakmadı ve bu oyuna düşmedi.
Fenerbahçe camiası Trabzon’a indikleri anın fotoğrafını resmi hesaplarından paylaştığında Futbolcuların yüzlerindeki endişe ilk göze çarpan şey oldu.
Maç saati geldiğinde Ali Koç stadyuma son haftalardaki saçmalıklarına tepki alarak giriş yaptı ancak Trabzonspor taraftarı olaylar büyümeden maç moduna girmeyi başardı.
Maçın başlama düdüğüyle Trabzonspor takım ve tribün olarak maça giriş yapamadan golü kalesinde gördü ama herkes emindi Trabzonspor bu gece rakibini Akyazı’dan eli boş çıkaracaktı.
Golü yedikten hemen sonra son haftalarda sosyal medyadan yapılan çağrıların işe yaradığının işaretlerini gördük Akyazı’da Trabzonspor taraftarı vitesi bir anda 1’den 5’e taktı Akyazı tam anlamıyla bir cehenneme dönüştü taraftar ıslıklarla savunma, marşlarla hücum etti ve dakika 15’de
Kuzeyin Kralı Alexander Sörloth sahneye çıktı skoru eşitledi 
Akyazı’da acaba tribünler golden sonra oyundan düşer mi ?
Derken..
Tribünler 1 dakika bekleyin bizim bir de 6.vitesimiz var der gibi gol sevincini yaşamayı bırakıp marşlarla tempoyu artırmaya devam ettiler.
Dakika 32’ye geldiğinde bu kez sahneye çıkan isim Trabzonspor’un gizli santraforu Filip Novak oldu.
Bu dakikadan sonra Ali Palabıyık düdükleriyle Trabzonspor’u geri itmeye çalışsada Trabzonspor dirençli futboluna devam etti.
Nitekim Trabzonspor 90 dakikanın bitiş düdüğü çaldığında tabelada 2-1 üstündü.
Trabzonspor tribünlerinin ve oyuncularının galibiyet sevinci bir maç kazanmış gibi değil sanki şampiyonluk kutluyor gibiydi.
Evet Trabzonspor camiası gerçekten durumun farkındaydı bu sadece bir galibiyet değil şampiyonluğun ilk adımıydı.
Trabzonspor’u bu saatten sonra sahada durdurmak imkansız elbette farklı denemeler olacak ancak Trabzonspor eski Trabzonspor değil 2010/2011 sezonunda Trabzonspor öyle bir tecrübe yaşadı ki artık Trabzonspor’u masada yemeye çalışanların, Trabzonspor masalarını kafalarında kırar !

Sonuca gelelim an itibariyle Trabzonspor şampiyonluğun kapılarını sonuna kadar araladı bu saatten sonra Trabzonspor’u dışarıdan gelecek hiç bir zorluk şampiyonluktan edemez içeride birlik beraberlik vakti !

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner162