sanalbasin.com üyesidir

Trabzon’un Koronavirüs Raporu! Yoğun Bakımdaki Hasta Sayısı Yükseldi

Trabzon’da Koronavirüs vakalarının yüzde 90’ının tedavi gördüğü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son 24 saatte 9 kişi iyileşerek taburcu oldu.

Trabzon’un Koronavirüs Raporu! Yoğun Bakımdaki Hasta Sayısı Yükseldi

Çin’de başlayarak tüm dünyada 3 milyondan fazla kişiye bulaşan Koronavirüs salgınına karşı Türkiye’nin aldığı tedbirler başarılı olmaya devam ediyor.

Türkiye’de vaka sayısında yaşanan azalma Trazon’da da etkisin gösteriyor. Trabzon’da Koronavirüs vakalarının yüzde 0’ının tedavi gördüğü Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son 24 saat içinde 9 kişinin daha iyileşerek taburcu olduğu belirtildi.

Hastanede dün 65 olan pozitif vaka sayısı bugün 54’e düşürken, 1 olan yoğun bakım ünitesinde ki hasta sayası ise 2’ye yükseldi. Koronavirüs taşıyıcıları ile temas etmiş olabileceği değelendirilen ve bu nedenle hastanede şüpheli olarak görüldüğü için karantinaya alınan kişi sayısı da 1 azalarak 33’e indi.

DOKTOR VE HEMŞİRELER

Öte yandan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan bu olumlu gelişmelere rağmen KTÜ Tıp Fakültesi’nde ne yazık ki 2 doktor ile 2 hemşireye koronavirüs bulaştı. Hastaneye gelen bir hastadan bulaştığı belirtilen koronavirüs sonrasında doktor ve hemşirelerin tedavi altına alındığı belirtildi.

PARTMAN KARANTİNAYA ALINDI

 Yine Trabzon’un Arsin İlçesinde bir apartmanda görülen koronavirüs vakaları nedeniyle karantina altına alındı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER