sanalbasin.com üyesidir

Trabzon’da Pozitif Vaka Sayısı 20 Oldu! Bir Kişinin Durumu Ağır

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkili olan Koronavirüs nedeniyle dün itibariyle Türkiye’de toplam pozitif vaka sayısı 2 bin 433’e yükselirken hayatını kaybedenlerin sayısı da 59 oldu.

Trabzon’da Pozitif Vaka Sayısı 20 Oldu! Bir Kişinin Durumu Ağır

TEMAS YOLUYLA KAPTI DURUMU AĞIR

Trabzon’da ise koronavirüs nedeniyle dün itibariyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2 olmuştu. Edinilen bilgilere göre; Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastalardan birinin daha durumunun kritik olduğu öğrenildi. Durumu ağır olan hastanın, Umre’den dönüp Gümüşhane’den Trabzon’a sevkedildikten sonra hayatını kaybeden hastayla teması olduğu ve her ihtimale karşı karantinada tutulan hastalardan biri olduğu bildirildi.

20 POZİTİF VAKA

Bugün itibariyle Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 20 pozitif vakanın tedavi gördüğü öğrenilirken pozitif olan hastaların çevresindeki bir çok kişinin de her ihtimale karşı gözlem altında tutulduğu öğrenildi.

400 KİŞİ TAKİPTE

Öte yandan yurt dışından Trabzon’a gelen veya yurt dışından gelenlerle teması olan ve durumundan şüphelenilen toplamda 400 vatandaşın da evlerinde 14 gün kuralı kapsamında kontrol altında tutulduğu kaydedildi.

Yapılan gözetim ve çalışmalarda sağlık ekipleri, Emniyet ve Jandarmanın koordineli bir çalışma içinde oldukları bildirildi.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 00:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER