sanalbasin.com üyesidir

Sağlık Bakanı Koca, Vaka Haritasını Paylaştı! İşte Yoğunluğun En Çok Arttığı 9 İlimiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka haritasını açıkladı. Haritaya göre 11-17 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 9 ilimiz: Rize, Isparta, Artvin, Eskişehir, Trabzon, Kastamonu, Nevşehir, Ordu ve Erzincan oldu.

Sağlık Bakanı Koca, Vaka Haritasını Paylaştı! İşte Yoğunluğun En Çok Arttığı 9 İlimiz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, haftalık vaka sayısını gösteren haritayı sosyal medya hesabından paylaştı. Bakan Koca paylaşımında, "11-17 Aralık arasında, 100.000 kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısı il bazında neydi? Bilgiler, haftalık İnsidans haritasında" açıklamasında bulundu.

Bakan Koca, vaka haritasını paylaştı! İşte yoğunluğun en çok arttığı 9 ilimiz

YOĞUNLUĞUN EN ÇOK ARTTIĞI 9 İLİMİZ

Koca'nın açıklamasının devamında şu ifadeler yer aldı: ''11-17 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 9 ilimiz: Rize, Isparta, Artvin, Eskişehir, Trabzon, Kastamonu, Nevşehir, Ordu, Erzincan."

Bakan Koca, vaka haritasını paylaştı! İşte yoğunluğun en çok arttığı 9 ilimiz

100 BİN KİŞİDE EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İLİMİZ ÇANAKKALE OLDU

Bakan Koca, 11-17 arası 100 bin kişide en çok vaka görülen illerimizi de paylaştı. Buna göre en fazla vaka görülen ilk 3 il; Çanakkale, Kırklareli ve Ordu oldu. En az vaka görülen illerse Van, Hakkari ve Muş olarak açıklandı.

ÜÇ BÜYÜK KENTTE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 11-17 Aralık verilerine göre, 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayısı İstanbul'da 244,15, Ankara'da 144,10, İzmir'de 67,97 oldu.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER