sanalbasin.com üyesidir

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Çin'e Tepki

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çin’in hiçbir bilimsel veri olmadan çocuklarda Sinovac aşısının uygulandığı bilgisini verdi.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan Çin'e Tepki

Çin, koronavirüse (Covid-19) karşı uygulanan Sinovac aşısının çocuklarda acil kullanımını onaylaması üzerine Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan konuya ilişkin bir açıklama geldi. 

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Çin’in hiçbir bilimsel veri olmadan çocuklarda Sinovac aşısının uygulandığını şu ifadelere bildirdi: 

'Bir tane bile çalışma yayınlanmadı'

"Yine Çin’den bilimsel olmayan bir uygulama: Sinovac’ın aşısına (hiçbir bilimsel veri olmaksızın) 3-17 yaşında çocuklara uygulama izni verilmiş. 23 Martta çalışmaların yürütüldüğü açıklanmıştı. 2,5 ay geçti. Bir tane bile çalışma yayınlanmadı. 

Tanı kitleri, ilaçlar için de aynısı yapıldı. Çin Devlet görevlilerinin açıklamalarına ve 50-150 vakalık verilere inanıp Çin’den alınan ürünler ülkelerin elinde kaldı. Bu dönemde firma ve ülke yöneticilerinin açıklamalarını dikkate almamalıyız. Sadece yeterli sayıda vaka üzerinde yapılmış ve yayınlanmış çalışma sonuçlarına bakmalıyız"

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 22:18

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER