sanalbasin.com üyesidir

"Korona Olmayan Kalmadı, Şehir Düştü" Denilen Eskişehir İçin Kısıtlama Kararları Alındı

"Korona olmayan kalmadı resmen şehir düştü" yorumları yapılan Eskişehir için yeni kısıtlama kararları alındı. Valilik, koronavirüs vakalarındaki artış sebebiyle kentte saat 24.00'ten sonra konaklama tesisleri ve yeme ­içme yerlerinde müzik yayınları ile nikah ve düğünlerde canlı müzik yapılmasını yasakladı.

"Korona Olmayan Kalmadı, Şehir Düştü" Denilen Eskişehir İçin Kısıtlama Kararları Alındı

Eskişehir Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Omicron varyantının etkisiyle koronavirüs vakalarının artmasının ardından toplandı.

KISITLAMA GELDİ

Toplantıda alınan kararlar, valiliğin internet sitesinden yapılan açıklamayla duyuruldu. Açıklamada, "Son dönemlerde günlük vaka sayılarında artış trendine girildiği görülmektedir. Bu kapsamda? yeni bir karar alınıncaya kadar konaklama tesisleri, yeme ­içme yerleri gibi yerlerde canlı icra edilenler de dahil olmak üzere müzik yayınlarının saat 24.00'e kadar yapılmasına, nikah ve düğün merasimlerinde canlı müzik icrası da dahil olmak üzere müzik yayınının saat 24.00'e kadar yapılmasına karar verildi" denildi.

ESKİŞEHİR TÜRKİYE'DE ÜÇÜNCÜ SIRADA

Eskişehir'de en az iki doz aşı olan kişilerin oranı yüzde 85,2'ye yükselirken, vaka oranı önceki haftaya göre 100 bin kişide 91,72 artışla 427,42'ye çıktı. Türkiye'de en çok vaka artışı görülen 3'üncü il olan kentte, koronavirüs testi yaptırmak isteyenler hastanelerde uzun kuyruklar oluşturuyor. İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerinin incelemelerinde, vaka artışlarının sosyal hareketliliğin yanı sıra kapalı ortamlarda uzun süre kalınmasından ve kişisel tedbirlerin de azaltılmasından kaynaklandığı tespit edildi.

'Korona olmayan kalmadı, şehir düştü' denilen Eskişehir için yeni kısıtlama kararları alındı

ESKİŞEHİR İÇİN "KORONA OLMAYAN KALMADI, ŞEHİR DÜŞTÜ" YORUMLARI YAPILMIŞTI

Eskişehir'de artan koronavirüs vakaları endişe yaratırken, virüs bulaşan ya da temaslı olarak evlerinde tedavi görenler duygularını sosyal medyadan paylaşmıştı. Bir internet kullanıcısı artan vakaları "Eskişehir'de korona olmayan kalmadı resmen şehir düştü" ifadeleriyle dile getirirken, başka bir kullanıcı ise "Eskişehir'de o kadar çok korona var ki 3 kişiden ayrı ayrı temaslıyım" diye yazdı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER