sanalbasin.com üyesidir

Ercüment Ovalı’nın Aşı Çalışmaları İçin Bakanlıktan Şok Karar!

Ercüment Ovalı’nın koronavirüs hastalığı için yaptığı aşı çalışmaları için Sağlık Bakanlığı'nın aldığı karar şok etti.

Ercüment Ovalı’nın Aşı Çalışmaları İçin Bakanlıktan Şok Karar!

Koronavirüse karşı 2 farklı aşının laboratuvar aşamasını tamamlayan ve çalışmasını bakanlığa sunan Prof. Dr. Ercüment Ovalı’ya Sağlık Bakanlığı’nın olumsuz yanıt verebileceği belirtildi. Bakanlığın, Ovalı’nın sunduğu raporu bir süre gündeme almayacağı iddia edildi.

Koronavirüse karşı yürüttüğü aşı ve ilaç çalışmaları ile gündeme gelen Prof. Dr. Ercüment Ovalı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda virüse karşı 2 farklı aşının laboratuvar kısmını tamamladıklarını duyurmuştu. Ovalı, aşı ile ilgili yaptığı duyurunun ardından ise, “Çalışmalarımıza ait detaylı rapor Bakanlığımız da sunulmuştur.” açıklamasında bulunmuştu.

“BİR SÜRE DEĞERLENDİRMEYE ALINMAYACAK”

Yeniçağ Gazetesi'nin haberine göre;

Aradan geçen süreye ve çalışma ile ilgili detaylı raporun sunulmuş olmasına rağmen Sağlık Bakanlığı’nın sessizliğini koruması ise dikkat çekiyor.

Söz konusu durum Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın daha önce Ercüment Ovalı’ya tepki göstermesini akıllara getirirken, bakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’nın Ovalı’nın çalışmasını bir süre daha değerlendirmeye almayacağı öğrenildi. Yaşanan gelişme, bakanlığın Ovalı’ya izin vermeyeceği şeklinde yorumlandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER