sanalbasin.com üyesidir

DSÖ'den Korkutan Uyarı

DSÖ Avrupa Başkanı Hans Kluge, kıta genelinde koronavirüs vakalarındaki 10 haftalık sona erdiği haberini verdi. Covid-19 salgınıyla mücadelede önlemlerin devam etmesi gerektiğini belirten Kluge, eğer disiplin sağlanmazsa yeni bir enfeksiyon dalgasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

DSÖ'den Korkutan Uyarı

Rusya ve başta Birleşik Krallık olmak üzere Avrupa ülkelerinde koronavirüs vakaları yeniden artmaya başlaması üzerinde Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) konu ile ilgili bir açıklama geldi.

DSÖ Avrupa Başkanı Hans Kluge, Avrupa genelinde koronavirüs enfeksiyonlarında 10 haftalık düşüşün sona erdiğini belirtti.

Kısıtlamaların gevşetilmesiyle yüzde 10 arttı 

Vatandaşların ve kanun koyucuların disiplinli olması gerektiğine vurgu yapan Kluge, geçen hafta mekanların açılması, seyahat, toplantı ve sosyal kısıtlamaların hafifletilmesi nedeniyle yeni vaka sayısının yüzde 10 arttığını söyledi. 

Delta varyantı endişesi 

NTV'de yer alan habere göre Covid-19 ile mücadele kapsamında tekrar disiplin sağlanamazsa Avrupa’da yeni bir enfeksiyon dalgasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Kluge, Delta varyantının endişe yarattığını aktardı.

Worldmeter'a göre yüzde 29 artış 

Worldmeter verilerine göre ise Avrupa’da yer alan 47 ülkede geçtiğimiz hafta 383 bin 888 vaka kaydedilirken bu rakamın bir önceki hafta 296 bin 710 olduğu, artışın ise yüzde 29 olarak gerçekleştiği tespit edildi.

Rusya'da en yüksek can kaybı 

Koronavirüs vakalarının en çok arttığı ülkelerden biri olan Rusya’da, Koronavirüs ile Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte ülkede koronavirüs nedeniyle 669 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Bu sayının bir gün içerisinde kaydedilen en yüksek can kaybı sayısı olduğunun altı çizildi.

Birleşik Krallık'ta son 5 ayın en yüksek vaka sayısı 

Delta varyantının etkilediği Birleşik Krallık’ta ise, geçtiğimiz gün, 26 bin 68 vaka bildirilirken son beş ayın en yüksek vaka sayısının kaydedildiği belirtildi.

Kürşat Emiroğlu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER