sanalbasin.com üyesidir

Bilim Kurulu Toplantısı'nın Sonrası Sağlık Bakanı Koca Konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından video ile açıklama yayınladı. Bakan Koca açıklamada bulundu.

Bilim Kurulu Toplantısı'nın Sonrası Sağlık Bakanı Koca Konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından koronavirüsle ilgili önemli açıklamada bulundu.

Koca'nın açıklamalarından satır başları şöyle: 

-Güvenle eski günlerimize dönmek için üç önemli konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Birincisi sırası gelen vatandaşların aşılarını olmasını hatırlatmak istiyorum. Lütfen zaman kaybetmeden aşınızı olun. Yarın itibariyle 45 yaşının üzerinde vatandaşlarımız da aşılanmaya başlıyor.

-Gelecek pazartesi günü ise 40 yaş üzeri tüm vatandaşlarımız aşı programına dahil edilmiş olacak. İkincisi ise kişisel tedbirlerimize uymaya devam edelim.

-Önümüzdeki hafta yerli aşının son aşaması olan Faz-3 çalışması kapsamında gönüllülerimizi aşlayacağız. Türk aşısı son aşamaya geldi.

 -Aşıda dışa bağımlılığı bitirecek bu önemli gelişmeyi hep birlikte yaşayacağız. Aşıların belirli süreyle bağışıklık sağladığı, iki doz aşı olan kişilerin üçüncü doz aşı olması gerekliği konusunda bilimsel çalışmalar devam ediyor. Bu konuda bakanlığımız da çalışmaktadır. Elde edilecek bilimsel verileri sizlerle paylaşarak yol haritamızı belirlemiş olacağız.

-Yerli aşılarımızın hangi usullerle kullanılacağını belirleyeceğiz. Umarım Sağlık Bakanı'nı daha az görecek, sesini daha az duyacaksınız. Bundan sonra size vereceğim en önemli haber yerli aşı ve salgının son bulması olacağını biliyor ve o günü iple çekiyorum. Gün gibi aydınlık, sağlıklı ve mutlu günler yakındır. Büyük Türkiye güçlü bir devlettir, bu güce güvenin, hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2021, 21:54

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER