sanalbasin.com üyesidir

Adamın Burnundan Giren Parazit Beynini Yedi! 20 Yıldır İçeride Yaşıyormuş

Adamın Burnundan Giren Parazit Beynini Yedi! 20 Yıldır İçeride Yaşıyormuş


ABD'nin Massachusetts eyaletinde garip bir vaka kaydedildi. 38 yaşındaki bir adamın burnundan giren parazit, beynini yedi. Parazitin 20 yıldan bu yana adamın beyninde olduğu ortaya çıktı.
ABD'de eşine az rastlanır bir vaka görüldü. Massachusetts eyaletinde yaşayan adam, sağlıklı şekilde yaşamaya devam ettikten sonra bir anda nöbetler geçirmeye başladı ve yatağından düştü. Durumunun ağırlaşmasının ardından Massachusetts General Hospital'a kaldırılan adamın beyni incelendi.
PARAZİT, BEYNİNİ YEMİŞ
Genellikle hayvanlardan geçen tenyanın adamın beynini yediğini tespit eden doktorlar, bu nedenle hastanın konuşma yetisini kaybettiğini belirledi. Doktorlar, bu tür parazitlerin çeşitli yollarla bulaştığını ve bunlardan birinin de vücudun açık noktalarından girmesi yoluyla meydana geldiğini ifade etti.
20 YILDIR ADAMIN BEYNİNDE
Doktorlar, yaptıkları incelemede sansasyonel bir detaylar daha karşılaştı. Buna göre parazitin öyküsü yaklaşık 20 yıla dayanıyordu. Hayvanın büyüme hızını belirleyen doktorlar, ancak 20 yılda bu seviyeye gelebileceğini tespit etti. Beyni ağır hasar alan adamın tedavisine devam ediliyor.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER