sanalbasin.com üyesidir

"Utanmadan Mektup Yazıyor" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İmamoğlu'ndan ''Öcalan'lı'' Yanıt

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın kendisine yönelik "Utanmadan bana mektup yazıyor" sözlerine Abdullah Öcalan'ın kamuoyuna açık okunan mektubunu hatırlatarak karşılık verdi. İmamoğlu, "Benim mektubum utanılacak bir mektup değildir. 31 Mart seçimlerinde cezaevinden rakibim (Binali Yıldırım) lehine istenen mektup utanılacak bir mektuptur" dedi.

"Utanmadan Mektup Yazıyor" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İmamoğlu'ndan ''Öcalan'lı'' Yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı'nın İBB hakkında başlattığı özel teftişle ilgili iddialara, CHP Genel Merkezi'nde 11 büyükşehir belediye başkanıyla birlikte yanıt verdi. İmamoğlu'nun konu başlıkları arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bana utanmadan mektup gönderiyor" sözleri de vardı. İmamoğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine Abdullah Öcalan'ın kamuoyuna açık okunan mektubunu hatırlatarak yanıt verdi.

"BENİM MEKTUBUM UTANILACAK BİR MEKTUP DEĞİL"

İmamoğlu, "Ne yazık ki aldatılan bir cumhurbaşkanımız var. Cumhurbaşkanlığı makamının yanlış şeyler söylemesini istemediğim için bilgilendirmek istedim. Benim mektubum utanılacak bir mektup değildir. 31 Mart seçimlerinde cezaevinden rakibim (Binali Yıldırım) lehine istenen mektup utanılacak bir mektuptur" dedi.

"DERHAL İSTİFA ETMESİ LAZIM"

İçişleri Bakanı Soylu ile ilgili sert ifadeler kullanan İmamoğlu, "Polis katili, Bylock kullanan kişiler tespit edildi' diyor bakan. Bunu gevrek gevrek basına söylüyor! Madem bunlar tespit edildi sen ne yapıyorsun orada? Ya ben istihbarat teşkilatı mıyım? Niye oturuyorsun. Derhal istifa etmesi lazım" diye konuştu.

'Utanmadan mektup yazıyor' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İmamoğlu'ndan ''Öcalan'lı'' yanıt

NE OLMUŞTU?

Tekrarlanan İstanbul seçimleri öncesinde Tunceli Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi dahilinde İmralı adasına giderek PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüşüp, Öcalan'dan mektup getirmişti.

Doç. Dr. Özcan; Öcalan'ın mektubunu kamuoyu ile paylaşmıştı. Öcalan, mektubunda HDP'ye seslenerek tarafsızlık telkininde bulunmuştu. Bu telkin; HDP seçmeninin İmamoğlu'na oy vermemesi yönünde bir telkin olarak yorumlanmıştı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER