sanalbasin.com üyesidir

TBMM'de Ortalık Birbirine Girdi! MHP ve HDP Arasında Soğuk Rüzgârlar Esti!

TBMM'de Ortalık Birbirine Girdi! MHP ve HDP Arasında Soğuk Rüzgârlar Esti!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda MHP Milletvekili Olcay Kılavuz'un Selahhatin Demirtaş ile ilgili sözleri sonrası çıkan tartışma kavgaya dönüştü. MHP ve HDP'li milletvekilleri birbirlerinin üzerine yürüdü. Gerginlik sonrası komisyona ara verildi.
İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı bütçelerinin görüşüldüğü Meclis komisyonunda MHP'li Olcay Kılavuz'un "Demirtaş teröristtir" sözlerinin ardından HDP'liler "Terörist sizsiniz" yanıtını verince gerginlik çıktı.
BÜYÜK KAVGA ÇIKTI
Gerginliğin ardından komisyona verilen 10 dakikalık arada vekiller birbirinin üzerine yürüdü. Yaşanan arbedede MHP'li Olcay Kılavuz ve Baki Ersoy ile HDP'li Garo Paylan ile Hüseyin Kaçmaz'ın yer aldığı görüldü.
AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ ARAYA GİRDİ
Çıkan arbedede AK Parti milletvekilleri araya girdi. Yaşanan olay nedeniyle Cevdet Yılmaz komisyona ara verdi.
SOYLU: CHP PROVOVAKASYON YAPMAYA GELMİŞ
Gerginliğin ardından CHP'li Başarır, konuşmasını sürdürdü. Bu kez de Başarır'ın, Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intiharına ilişkin sözleri Bakan Soylu ile Başarır ve diğer CHP milletvekilleri arasında tartışmaya yol açtı. Soylu, "Ben 6 yıldır böyle bütçe görüşmesi görmedim. CHP buraya provokasyon yapmaya gelmiş. Kılıçdaroğlu talimat vermiş. Buranın da başı Engin Özkoç'tur" dedi.
KOMİSYONA ARA VERİLDİ
Bakan Soylu ile CHP'liler arasında yaşanan tartışma sırasında Soylu'nun arka tarafında oturan bürokratlardan birisinin video çekmesi de gerginliğe neden oldu. CHP'li Mahmut Tanal, bürokratın yanına giderek videoyu silmesini istedi. Araya AK Parti milletvekilleri girerken, Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, bütçe görüşmesine 30 dakika ara verdi.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER