sanalbasin.com üyesidir

MHP Muhalefete Isınıyor: 'Biz Hükümetin Ortağı Değiliz'

MHP lideri Bahçeli'nin 'Muhalefetiz' söyleminden sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Biz hükümetin ortağı değiliz" dedi.

MHP Muhalefete Isınıyor: 'Biz Hükümetin Ortağı Değiliz'

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu"programı kapsamında, İzmir'de basın mensuplarıyla buluştu.

Karakaya, Konak'taki Marriott Hotel'de düzenlenen toplantıda, hedeflerinin, 2023'te yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine hazırlanmak olduğunu söyledi.

'Biz hükümetin ortağı değiliz'

Sorunların çözümüne katkı sunmayı amaçladıklarını ifade eden Karakaya, şunları kaydetti:

"Biz ittifakın bir mensubuyuz. Hükümetin çalışmalarıyla ilgili eksikleri varsa ya da onlardan istenen talepler varsa biz bunları iletmek durumundayız. Bu anlamda Hükümetin başarısı sonuç itibariyle ittifakı da etkileyecektir. Biz hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. İttifakın amaç ve çerçevesi başından beri belli, kararlılık da burada çok açık belli. Hükümetin başarılı olması, bizim için Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda son derece önemli"

'Biz daha objektif bakarız'

Partilerinin, "ittifak ortağı" olduğunu vurgulayan Karakaya, "'Hükümet ortağı değiliz' ifadesi sorumluluktan kaçıyoruz anlamında bir ifade değil. 'Hükümet ortağı değiliz', biz daha objektif bakarız. Söylenenlerde haklılık payı olanlar ya da bizim gördüğümüz yanlışlar varsa bu yanlışları da biz dile getiririz" diye konuştu.

Bahçeli 'Muhalefetiz' demişti

Devlet Bahçeli daha öncepartisinin grup toplantısında, "Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı’nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir, bunun yanı sıra TBMM’de denge ve denetleme göreviyle mesuldür" demişti.

Bahçeli, demokrasilerde iktidar olmaktan çok muhalefet olmanın önemine vurgu yapmış ve "Muhalefet etmek, her yapılana kulp takmak, her adımı kundaklamak demek değildir" ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 07:05

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER