sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu’ndan “İttifak” Ortaklarına Rapor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuk olduğu Halk TV’de “Liderler ile Söyleşi” programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kılıçdaroğlu’ndan “İttifak” Ortaklarına Rapor

Kılıçdaroğlu, ittifak raporuna yönelik açıklama yaptıktan sonra, kendisine yöneltilen cumhurbaşkanlığı sorusunu da yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, güçlendirilmiş parlamenter sistemle ilgili ittifak ortakları ve ittifaka katılmak isteyen partilere sunulmak üzere, 150 sayfalık rapor hazırladıklarını açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Biz bunu 1,5 sayfada maddeler haline dönüştüreceğiz. Daha sonra ilkeler konusunda kendi aramızda tartışacağız. Sonra liderler bazında bunlar imzaya açılır.” ifadelerini kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakalı sorulan soruyu da yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı’nı şöyle karşılaştıralım. Cumhur İttifakı otoriter yapıyı destekleyen bir yapı. Bahçeli bile Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan’dır diyor. Demokrasiden uzak bir yapı. Millet İttifakı’nda ise bunlar oturulur konuşulur. Bu ittifakın kendi özgür iradesiyle belirleyeceği bir süreç olmalıdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2021, 22:43

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER