sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Jet Yanıt: Sağlık Raporu Almalıdır, Hem De Hemen

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın grup toplantısındaki "Biz yeni Anayasa diyoruz, birileri ‘İlk 4 maddeyi değiştiririz’ diyor" ifadesine yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Sağlık raporu almalıdır, hem de hemen" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Jet Yanıt: Sağlık Raporu Almalıdır, Hem De Hemen

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugünkü grup toplantısındaki konuşmasında, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin “Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor” ifadesini kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisini hedef alan Erdoğan'a, sosyal medya hesabından yanıt verdi. Kılıçdaroğlu şöyle dedi:

"AK Parti’nin ileri gelenleri “Anayasanın ilk dört maddesinin değişmesini” talep ediyor; Erdoğan, benim söylediğimi zannediyor. Artık sağlık raporu istemek, bir devlet güvenliği meselesi haline gelmiştir. Erdoğan, bağımsız bir kuruluştan, sağlık raporu almalıdır, hem de hemen!"

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yeni anayasanın 'dindar bir anayasa' olması gerektiğini savunarak ''Değişmez maddeler anayasaya konmamalıdır. Milletin isteği halinde değiştirilebilir" demişti.

Bugün grup toplantısında konuşan Erdoğan ise, Kılıçdaroğlu'nu hedef almış ve şunları söylemişti:

"Biz yeni anayasa diyoruz, birileri de çıkıyor 'Gerekirse ilk 4 maddeyi de değiştiririz.' diyerek hemen PKK güdümündeki siyasi yapıya göz kırpmaya çalışıyor. Bakıyorsun ittifakın bir diğer kanadı yine aynı şeyleri söylüyor. Acaba Anayasa'nın ilk 4 maddesini değiştirme fikri CHP'nin mi? Dolayısıyla tüm CHP'lilerin iradesi midir? Yoksa Kılıçdaroğlu'nun kişisel fikri midir?"

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 00:04

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER