sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu: Sosyal Kimlikler Üzerinden Siyaset Yapıyoruz

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hatay'da Muhtarlar ve Apartman Görevlileri Buluşması'nda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu: Sosyal Kimlikler Üzerinden Siyaset Yapıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi ziyaret için Hatay'a gitti. Muhtar ve apartman görevlileri ile buluşan Kılıçdaroğlu, bir konuşma gerçekleştiriyor.

Kılıçdaroğlu, Hatay'a ilişkin, "Farklı inançlar, kimlikler huzur içinde yaşıyorlar. Bu son derece değerli bir şey. Dolayısıyla bir yerde bir çatışma, farklılaşma varsa o kişileri Hatay'a davet etmek lazım. Hatay'ın nasıl kadim bir kent olduğunu görsünler. İlk cami, kilise, havra Hatay'da. Hatay'ın tarihini görüyoruz." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun satırbaşları şöyle:

Sosyal kimlikler üzerinden siyaset yapıyoruz. Muhtarlar, apartman görevlileri, işçiler, memurlar, milletvekilleri, ev kadınları bir sosyal kimliktir. Sorunlarını oturup düşünüp, tartışmamız lazım. Politikamızı sosyal kimlikler üzerinde inşa edip, sorunları çözmeye çalışıyoruz.

Pandemi döneminde hepimiz evde otururken alışverişimi apartman görevlileri yapar. Acaba ona gerekli önemi verdik mi? Vermedik. Önce aşıyı onların olması lazımdı. Ailemizin bir parçası aynı zamanda. Acaba düşündük mü onun sosyal güvenliği yeteri kadar sağlanmış mı, sorunları çözülmüş mü? Belediye başkanlarımıza söyledik bundan sonra yapı ruhsatı verirken apartman görevlilerinin en azından oturacağı yerin insani koşullarda olması lazım.

Sosyal devlet dediğiniz devlet fakirin, fukaranın yanında olmasıdır. Devletin sosyal olması o coğrafyada hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi demektir. Bunu inanarak yapabiliriz. Apartman görevlisi arkadaşlarım unutmasınlar onların hakkını, hukukunu sonuna kadar arayacağım. Hiç kimse aç ve açıkta kalmamalı. Bir coğrafyada bir kişi aç ve açıkta kalıyorsa sorumlu sadece siyaset kurumudur.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER