sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı'na Enflasyon Çıkışı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, "Giderayak millet daha fazla yorma Erdoğan!" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı'na Enflasyon Çıkışı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, eylül ayında enflasyon yüzde 1,25 arttı. Yıllık enflasyon ise 19,58'e yükseldi. Buna göre Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) aylık olarak yüzde 1,25; yıllık olarak ise yüzde 19,58 arttı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu son açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin açıklama geldi. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden açıklama yapan Kılıçdaroğlu, 'Saray’a önerim, 19.99’u emretsin, millet kampanya gibi algılar. İzahı yok, mizahı olsun bari' dedi.

Kılıçdaroğlu ayrıca, Cumhurbaşkanı'nı da eleştirerek, 'Saray harikalar diyarında yaşamaya devam ediyor' dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

"Eylül ayı Fiyat Endeksini açıklamış. Güya enflasyon aylık yüzde 1.55 artmış ve 19.58 olarak gerçekleşmiş. Saray’a önerim, 19.99’u emretsin, millet kampanya gibi algılar. İzahı yok, mizahı olsun bari. Markete pazara giden enflasyonun en az yüzde 40 olduğunu bilir. Saray harikalar diyarında yaşamaya devam ediyor. Tam seçim öncesi bir iki çadır açılır, market açılır, algılara oynanır nasıl olsa. Giderayak millet daha fazla yorma Erdoğan!"

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER