sanalbasin.com üyesidir

Kılıçdaroğlu'a Trabzon millet buluşması öncesi gece yarısı telefonu!

Kılıçdaroğlu'a Trabzon millet buluşması öncesi gece yarısı telefonu!

Millet ittifakının cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Trabzon’da düzenleyeceği ‘millet buluşması’ için kurulmak istenen çadıra izin verilmedi. CHP’liler havanın yağmurlu olduğu kentte, üstü kapalı çadıra izin verilmemesine anlam veremedi. İstişarelerle çadırın kurulmasına daha sonra izin çıktı.

Millet İttifakı’nın aday Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun yarın Trabzon’da düzenleyeceği miting için kurulmak istenen çadır engellenmek istendi. CHP’li Ahmet Kaya, daha önce tüm izinlerin verildiği çadıra son anda yasak gelmesinin sebebi olarak bir AKP'li vekili işaret ederek “İsmini vermek istemiyorum gece beni aradı ve ‘Programınızı yapabilirsiniz ama burada çadır kurmanız doğru olmaz’ dedi” şeklinde konuştu.

Daha önce valilik, büyükşehir belediyesi ve emniyetin olumlu yanıt verdiği çadırlar TIR’larla kente getirildikten sonra yetkililer karşı çıkarak çadırların kurulumuna engel oldu.

‘SİYASETİN MÜDAHALESİYLE ENGELLENDİ’

Olayla ilgili açıklama yapan CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise izinlerin önceden alınmış olduğuna dikkat çekerek, “Vali, belediye başkanımız ve emniyet müdürümüzün olumlu görüşünü içeren yazı buradadır. Teşekkür de ettik. Son anda bir bariyerle karşılaştık. Olumlu giden hava dağıtılmaya çalışıldı. Biz alanda bir çadır düşündük. Kenarları açık, üstü kapalı. Trabzon’u biliyorsunuz, yağmur yağabilir. Tedbir amaçlı üstünü kapatalım dedik ya da güneş olursa koruyalım dedik. Düne kadar sorun yoktu, bir soruna dönüştü. Siyasetin müdahalesiyle oldu” dedi.

‘VALİ KARAR DEĞİŞTİRDİ’

Valinin en başında izin verdiğini ancak AKP'li siyasetçinin telefonundan sonra karar değiştiğini belirten Kaya, “Vali beyle görüştüm. İlk yaklaşımından farklı şeyler söylemeye başladı. Sonra büyükşehir belediye başkanımızı aradık. Yetkinin kendilerinde olduğunu söyledi. Sonra 2911’e göre yetkinin valilikte olduğunu ve izin aldığımızı söyledik. Ondan sonra orada miting yapılması için seçim kurulundan izin alınması gerektiğini söylediler. Gereksiz bir tartışma ve uğraşla gece bir buçuk ikiye kadar orada uğraştık. Sonra aklıselim galip geldi” şeklinde konuştu.

Alaattin Arda Gündoğdu

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER