sanalbasin.com üyesidir

Erdoğan’ın “Helalleşelim” Çağrısına Muhalefetten Şart

Erdoğan’ın “Helalleşelim” Çağrısına Muhalefetten Şart

AK Partililerle bayramlaşma programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Esnafımızın sıkıntıda olmaması için her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. Buna rağmen sıkıntıda olan varsa onlardan da helallik istiyoruz." çağrısında bulunmuştu. Erdoğan'ın yapmış olduğu helallik talebine çok geçmeden muhalefet liderlerinden yanıt geldi. Kılıçdaroğlu, "Helalleşelim kesinlikle, erken seçime davet ediyorum." derken, Meral Akşener ise, "Korkma, sandığı getir helalleşelim." ifadelerini kullandı.
Erdoğan düzenlenen video konferans üzerinden gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 17 Mayıs sabahı sona erecek tam kapanma sonrası uygulanacak normalleşme takviminin, pazartesi günü gerçekleştirilecek Kabine toplantısı sonrası açıklanacağını söyledi.

“HELALLİK İSTİYORUZ”
Erdoğan konuşmasında, "Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içindeyiz.” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü, “Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz." 

“HELALLEŞELİM KESİNLİKLE”
Bunun ardından muhalefet liderlerinden yanıt gecikmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'helallik' isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Twitter'dan yanıt vererek, Türkiye için erken seçim çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu paylaşımında, "Helalleşelim kesinlikle. Türkiye için erken seçim çağrısı yapıyorum. Seçim! Hemen! #HemenSeçim" ifadelerini kullandı.

“SİYASETÇİ KÜRSÜLERDE DEĞİL SANDIKTA HELALLEŞİR”
Meral Akşener de Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Sayın Erdoğan, sen unutmuş olabilirsin ama, siyasetçi milletiyle kürsülerde değil, sandıkta helalleşir. Madem helalleşmek istiyorsun, korkma, getir sandığı helalleşelim. Zor durumdaki çiftçiyle, esnafla, işsiz gençle helalleşelim. Milletimizin kutlu iradesiyle helalleşelim" sözlerine yer verdi.

“İKTİDARA VEDA VAKTİNİN GELDİĞİNİ ANLADINIZ”
Kılıçdaroğlu ve Akşener’in yanı sıra Ahmet Davutoğlu’ndan da tepki geldi. Ahmet Davutoğlu ise verdiği sert tepkide, "Sayın Erdoğan, helallik istediğinize göre siz de iktidara veda vaktinin geldiğini anladınız. Evet, sandık Gelecek, halk kötü yönetimin faturasını kesecek ve siz gideceksiniz. Liyakatli kadrolar Gelecek, halkın yüzü yeniden gülecek." sözlerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 22:30

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER