sanalbasin.com üyesidir

Erdoğan ile Süleyman Soylu Beştepe'de Ne Görüştü?

Gazeteci Barış Yarkadaş Pazar günü Süleyman Soylu ile Erdoğan'ın görüştüğünü açıkladı, görüşmenin bir buçuk saat sürdüğünü söyledi.

Erdoğan ile Süleyman Soylu Beştepe'de Ne Görüştü?

Gazeteci Barış Yarkadaş, AKP kulislerinde elde ettiği bilgileri KRT'de Şimdiki Zaman programında açıkladı. Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pazar günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Beştepe'ye çağırdığını ve bir buçuk saat bir görüşme gerçekleştirkdilerini anlattı.

İşte Yarkadaş'ın çok konuşulacak o sözleri:

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eski Emniyet Müdürü, İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar ve oğlu AKP Milletvekili Tolga Ağar hakkında önemli iddialarda bulunmuştu.

Sedat Peker'in 16 Mayıs pazar günü yayınlanan Süleyman Soylu'yu hedef alan 5. videosunun ardından siyaset kulislerinde sürpriz bir gelişme yaşandı.

Gazeteci Barış Yarkadaş, Peker'in 5. videosunun yayınlandığı gün Erdoğan'ın Saray'da Süleyman Soylu ile 1,5 saat süren bir görüşme gerçekleştirdiğini açıkladı.

"Kamuoyu günlerdir Süleyman Soylu günlerdir ne yapacak? Recep Tayyip Erdoğan acaba nasıl bir tavır gösterecek? Diye merak ediyordu. Ben bugün AKP kulislerinde dolaştım. Önemli bir bilgiye ulaştım. Bu bilgi de şu ana kadar medyaya yansımış değil.

Recep Tayyip Erdoğan pazar (16 Mayıs 2021) akşamı Marmaris'ten tatilden Ankara'ya dönüyor. Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan o da Ankara'ya dönüyor. Süleyman Soylu da pazar günü Ankara'ya çağırılıyor.

AKP kulislerinden edindiğim bilgiye göre Tayyip Erdoğan, Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan ve Süleyman Soylu 1,5 saat yüz yüze görüşüyorlar.

Süleyman Soylu, Sedat Peker'in iddialarına ilişkin düşüncelerini dile getiriyor. Çok ayrıntı tabi öğrenemedim. Süleyman Soylu, Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından ertesi sabah Sedat Peker hakkında suç duyurusunda bulundu.

Akşam saatinde yapılan o görüşmenin ardından Soylu'nun danışmanı Ali Faik Hacıoğlu da bir açıklama yaptı. "Evim 1,5 milyonluk değil, 800 bin TL" diye.

ERDOĞAN, SOYLU'YA DESTEK VERECEK

Yarın da Erdoğan'ın grup konuşmasında Süleyman Soylu'ya destek veren bir konuşma yapacak."

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER