sanalbasin.com üyesidir

Erdoğan Da Oradaydı: BM’de Koronavirüs Paniği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da konuşmacı olarak yer aldığı BM kuruluna katılan Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun heyetindeki Sağlık Bakanı Marcelo Quiroga'nın koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı.

Erdoğan Da Oradaydı: BM’de Koronavirüs Paniği

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı BM Genel Kurulu'nda ilk konuşmayı yapan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun heyetinde koronavirüs vakası çıktı.

Brezilya Sağlık Bakanı Marcelo Quiroga'nın koronavirüse yakalandığı öğrenildi. Brezilya tarafından yapılan açıklamada bakanın sağlık durumunun iyi olduğu ve New York'ta izolasyonlu bir şekilde kalmaya devam edeceği belirtildi. Brezilya heyetinin geri kalanının testlerinin ise negatif olduğu duyuruldu.

Sağlık Bakanı Marcelo Quiroga'nın sadece tek doz aşı olduğu ve bunu da ocak ayında yaptırdığı biliniyor. Devlet Başkanı Bolsonaro ise "Aşı tıbbi ve bireysel bir karardır, kimse aşı olmaya zorlanamaz" açıklaması yapmış ve aşı olmadığı, olmayı da düşünmediğini söylemişti.

Kimlerle görüşü?

Marcelo Quiroga'nın Başkan Bolsonaro ile yakın temasta olduğunu gösteriyor. Brezilyalı bir gazeteci de sosyal medya hesabında bakanın ABD Başkanı Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ile aynı otelde kaldığını ve Quiroga'nın testinin pozitif çıkmasından önce Boris Johnson'la el sıkıştığını açıkladı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER