sanalbasin.com üyesidir

Ekrem İmamoğlu'nu dinledim!

Ekrem İmamoğlu'nu dinledim!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun özel kaleminden görüşme randevusu talep ettim. Hızlıca sağlanan geri dönüş üzerine haftasonu Beylikdüzü Kültür Merkezinde bir araya geldik. Uzunca sohbet ettik…

Ülkemizin önemli üniversitelerinden gelen hocalarımız ve belediyeciliği çok iyi bilen arkadaşlarımız ile çok güzel bir kadro oluşturuyoruz. Tüm ilçe Belediye Başkanları ile bir bütünüz. Hedefimiz halka hizmet. Gündeme bomba gibi düşecek yeni projelerimizle İstanbul halkının karşısına çıkmaya devam edeceğiz dedi.

İmamoğlu çok zor bir yoldan geldi ve çetin bir aday ile yarıştı…Bu ülkede Bakanlık, Başbakanlık ve TBMM Başkanlığı gibi çok önemli görevlerde bulunan Binali Yıldırım ile çekişmeli bir yarış sergiledi.

Ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülke tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı forsu ile İBB seçimlerinde ilçe ilçe, mahalle mahalle, hatta ev ev gezerek İBB adayı Binali Yıldırım’a destek istedi. Buna rağmen Ekrem İmamoğlu 13 bin oy farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazandı.

Hemen Yüksek Seçim Kurulunu devreye sokan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 üyenin ret kararıyla İmamoğlu’nun mazbatasını iptal ettirdi. İşin garibi ilçe belediye başkanları, ilçe meclis üyeleri ve büyükşehir belediye meclis üyeleri seçiminde şaibe yok, bir tek Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminde şaibe var diyerek günlerce kamuoyunu meşgul ettiler…

Yeniden seçim kampanyasında ise neler yapmadılar ki! Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın kırmızı bültenle aranan kardeşini devletin televizyonu TRT’ nin ekranına çıkartarak CHP’ye saldırttılar. Bir taraftan da İmamoğlu’yla PKK İstanbul’a sızıyor yalanlarını yandaş basın ile servis ettiler. Başta İçişleri Bakanı olmak üzere tüm bakanlar kurulunu tüm il ve ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerine seferberlik ilan edip İstanbul’a taşıdılar. Bunlara rağmen Başkan İmamoğlu yenilenen seçimlerde 800 bin oy fark atarak bu millete, halka rağmen hiçbir şey yapamazsınız diyerek bir ders daha verdi.

Şimdi tüm kamu kurum ve kuruluşları hatta devlet bankaları kapılarını demir kilitle kapatsa da Başkan İmamoğlu yurtdışından para bularak büyük projelere imza atmaya devam ediyor.Yolun açık, gazan mübarek olsun diyoruz. Unutmayın iş bilenin kılıç kuşananındır.

DOĞU KARADENİZ HABER AJANSI


Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 13:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER