sanalbasin.com üyesidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bildirdi: Türk Konseyi'nin İsmi Türk Devletleri Teşkilatı Olarak Değişti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bildirdi: Türk Konseyi'nin İsmi Türk Devletleri Teşkilatı Olarak Değişti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da toplanan ve Türkiye'nin dönem başkanı olduğu Türk Konseyi'nin isminin değiştirildiğini açıkladı. Erdoğan açıklamasında, ''Yeni adımız ve yapımız Türk Devletleri Teşkilatı'yla bundan sonra daha hızlı, özellikle ısrarla kök salacak, büyüyecek, gelişecek ve serpileceğiz'' sözlerine yer verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu. Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda 8. düzenlenen zirvede, konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Konseyi'nin isminin Türk Devletleri Teşkilatı olarak değiştirildiğini açıkladı.
"SALGIN DÖNEMİNDE TÜRK DÜNYASI OLARAK BERABER OLDUĞUMUZU GÖSTERDİK"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
Konseyimizin adı artık Türk Devletleri Teşkilatı'dır. Salgın döneminde imkânlarımızı paylaşarak Türk dünyası olarak bir ve beraber olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Yeni adımız ve yapımız Türk Devletleri Teşkilatı'yla bundan sonra daha hızlı, özellikle ısrarla kök salacak, büyüyecek, gelişecek ve serpileceğiz. Güneşin yeniden Doğu'dan doğacı günler yakındır. Türkistan coğrafyası aydınlanma merkezi olacak.
"TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI'YLA BERABER YÜRÜYECEĞİZ"
Yeni adımız ve yapımız Türk Devletleri Teşkilatı'yla bundan sonra daha hızlı, özellikle ısrarla kök salacak, büyüyecek, gelişecek ve serpileceğiz. Kardeşler arasındaki dayanışmanın önünde hiçbir engel duramaz. Beraberce yürüdüğümüz bu kutlu yolun her daim açık olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Afrika'ya 2.5 milyon doz aşı bağışlayacağız. Bunun 2 milyonunu Türkiye olarak biz karşılayacağız.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER