sanalbasin.com üyesidir

'Asgari Ücret Yüreklere Su Serpti'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 4 bin 250 lira olarak belirlenen asgari ücret için, "Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir" dedi.

'Asgari Ücret Yüreklere Su Serpti'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2022'den itibaren asgari ücretten gelir vergisiyle damga vergisinin alınmamasının değerli ve sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

"Emeğiyle alın teriyle helal mücadelesiyle ekmeğinin peşinde olan kardeşlerimiz sahipsiz değildir, yalnız olmadıkları belgelenmiştir"değerlendirmesinde bulunan Bahçeli, şöyle devam etti:

"Asgari ücret, işçilere normal bir çalışma günü karşılığı ödenen ve işçinin gıda, konut, giyim, sağlık, ulaşım ve kültür gibi zorunlu ihtiyaçlarını günün fiyatları üzerinden asgari düzeyde karşılamaya yetecek ücrettir. Bu ücretin geldiği aşama yüreklere su serpmiştir. Bütün işçilerimize yeni asgari ücretin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İşçi ve işveren temsilcilerini kutluyorum. Konuya hassasiyetle yaklaşan ve işçilerimizin yanında duran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza teşekkür ediyorum."

Parti olarak yeni asgari ücreti desteklediklerini aktaran Bahçeli, Türkiye'ye güvenen, milli birlik ve dayanışma ruhunun varlığına hizmet eden herkesin mutlak surette kazanacağına, huzurlu ve refah içinde bir geleceğe kavuşacağına inandıklarını belirtti.

Devlet Bahçeli, "İnsanlık tarihi göstermiştir ki karamsarlık ablukası, umutlu ve imanlı duruş karşısında kırılıp dağılmıştır. Bugünkü şartlarda siyasette, ekonomide, diplomaside, güvenlik alanında sürdürülen haklı mücadeleye safiyetle omuz ve ömür verenlerden Allah razı olsun diyorum" ifadelerini kullandı.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER