sanalbasin.com üyesidir

AKP Kulislerinde Dolaşan Kritik Anket: Oylar İlk Kez 2002'nin Gerisinde

Deniz Zeyrek, AKP'liler arasında dolaşan kritik ankete ilişkin bir yazı kaleme aldı. Ankara'da uzun süre AKP'de görev almış bir grubun, yaptığı anketleri aboneleri ile paylaştığına dikkat çeken Zeyrek, "Son anketi ben de gördüm, erime herkesin dikkatini çekmiş" ifadelerini kullandı.

AKP Kulislerinde Dolaşan Kritik Anket: Oylar İlk Kez 2002'nin Gerisinde

Erken seçim olacak mı?

Son zamanlarda AKP kulislerinde en çok “erken seçim olacak mı” sorusunu duyduğunu belirten Zeyrek, "Kasım 2022'de, yani normal vaktinden 8 ay önce seçim bekleyenler de var ama ben Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın iktidarın imkanlarını son gününe dek kullanacağı, seçimleri zamanında yapacağı kanaatindeyim. O nedenle 'erken seçim olacak mı' sorusundan çok, 'yapılacak ilk seçimler nasıl sonuçlanır' sorusunu daha fazla önemsiyorum"ifadelerine yer verdi.

'Paylaştıkları raporu gördüm'

Ülkenin genel ekonomik tablosu nedeniyle iktidarın kan kaybının devam ettiğine vurgu yapan Zeyrek şöyle devam etti:

"AK Parti açısından başka bir kayıp alanı daha var. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kitlesel kayıplar yaşayabilir. Mevcut politikaları sürdürürse büyük kentlerdeki Kürtlerin oyunu da kaybedebilir.

Ekonomi, işsizlik gibi faktörlerin neden olduğu kayba Kürt seçmenlerin kaybı eklendiğinde de AK Parti, kurulduğundan bu yana en düşük oy alabilir.

Alaattin Arda Gündoğdu


İletişim Hesapları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER