sanalbasin.com üyesidir

Akif Hamzaçebi’den Cumhurbaşkanına Tepki!

Akif Hamzaçebi’den Cumhurbaşkanına Tepki!

Akif Hamzaçebi’den Cumhurbaşkanına Tepki!

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. Akif Hamzaçebi paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“Cumhurbaşkanının Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Varlık Fonu Cumhurbaşkanınca görevlendirilen denetçilere denetlendi ve denetim raporu TBMM’ye geldi. Raporda Fonun faaliyetlerine ilişkin bir bilgi ve değerlendirme yok. Tamamen göstermelik. Bari rapor yazarak kağıt israf etmeyin” ifadelerini kullandı.

AKİF HAMZAÇEBİ KİMDİR?

1970'te İstanbul Bakırköy Lisesini bitirdi. 1974'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Bölümünde Gelir ve Kurumlar Vergilerinin Entegrasyonu alanında tamamladı.

Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğünde memur olarak göreve başladı. Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi oldu. 1983-1984 Döneminde ABD'de 1 yıl süreyle staj yaptı. 1985'te Maliye Başmüfettişi oldu. Maliye Bakanlığında sırasıyla; İstanbul Defterdar Yardımcısı, Ankara Defterdarı, Millî Emlak Genel Müdürü, İstanbul Defterdarı ve Gelirler Genel Müdürü olarak görev yaptı. Gelirler Genel Müdürlüğü döneminde Finansal Forum gazetesinde ekonomik konularda köşe yazıları yazdı. Ayrıca Su Altı Sporları Federasyonu, Voleybol Federasyonu, Gayrimenkul Ekspertiz ve Değerleme AŞ ile Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu.

22 ve 23. Dönemlerde Trabzon, 24, 25 ve 26. Dönemlerde İstanbul Milletvekili seçildi. 2002-2010 yılları arasında Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği ve 2003 2010 yılları arasında Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grup Sözcülüğü yaptı. 2010 2015 yılları arasında CHP Grup Başkanvekili, 2015-2017 yılları arasında TBMM Başkanvekili, 2018-2019 yılları arasında CHP Genel Sekreteri olarak görev yaptı.

İyi düzeyde İngilizce bilen Hamzaçebi, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 15:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER