sanalbasin.com üyesidir

AK Parti Trabzon'dan Bahar Ayvazoğlu’na Destek için Basın Açıklaması

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, Bahar Ayvazoğlu'na destek için yapmış olduğu basın açıklamasında Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e ağır eleştiride bulundu.

AK Parti Trabzon'dan Bahar Ayvazoğlu’na Destek için Basın Açıklaması

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Sözcü gazetesinde yazarlık yapan Gazeteci Saygı Öztürk’ün Bahar Ayvazoğlu’nu hedef alarak yazdığı yazısını kınamak için Atatürk Meydanı’nda yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

“Değersiz bir basın mensubunun Sözcü gazetesinde yer akan Trabzon Milletvekilimiz Bahar Ayvazoğlu ve ailesini hedef alan ahlak dışı imalarla dolu yazıya tepki göstermek için toplanmış bulunmaktayız. Bu vesileyle hem siz kıymetli basın mensuplarımıza hem de bu utanç verici hadiseye tepki göstermek üzere buraya gelen değerli teşkilat mensuplarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Aile meselesi her türlü siyasi tartışmanın dışında tutulmalıdır. Maalesef siyasi alanda yada kirli siyasete hizmet edenler, hakareti maskesiyle örterek hem de gündeme gelmek ve hem de kişi hakları ve aile kavramlarına kurgu ve iftiralar üzerinden saygısızca saldırılarda bulunmaktadır. Kalemini ve aklını kiralayarak gazeteci mesleğinin onurunu zedelemekle kalmayıp, ülkemizin yerli ve milli değerlerimizi sistematik bir şekilde hedef alanlar ve onların arkasındaki karanlık şer odakları asla amaçlarına ulaşamayacaklardır. Saygısız Öztürk, köşe yazısında şeytani bir üslupla imalarda bulunduğu söz konusu yazısı siyasi yada idari tasarruflarla ilgili bir eleştiri değil apaçık kadına dönük baskı ve şiddettir. Basın özgürlüğü kavramının arkasına saklanarak bir ailenin özel yaşamının hedef alınması asla kabul edilemez. Bu utanç verici yazıyı, aile yaşamını hiçe sayan çukur anlayışı esefle kınıyoruz. Bu bir gazetecilik faaliyeti yada eleştirisi değildir. Yapılan apaçık ahlak dışı imalarla bir kadının saygınlığını hedef almaktır. Bahar Ayvazoğlu hanımefendi, milletvekili olmasının ötesinde her şeyden önce bir kadın ve annedir. Bahar Ayvazoğlu’nun şahsına ve ailesine yönelik saygısız, onursuz ve ahlaksız bir yazı kaleme alan bu şahsı, kendisi de birazcık ahlaklı, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı varsa özür dilemeye davet ediyoruz. Söz konusu Demirtaş’ın eşi olunca ahlak bekçisi kesilen CHP ve yandaş medyası saygısız Öztürk’ün Bahar Ayvazoğlu hanımefendi ve ailesine yönelik çirkin itamlara karşı sessiz ve kayıtsız kaldığını görüyoruz. Özel ve mahrem aile yaşamını saygısızca hedef alan yazısı nedeniyle sözde kadın hakları savunuculuğu yapan sivil toplum kuruluşları, vakıflar ve dernekler saygısız Öztürk için bir kınama açıklaması yaptılar mı? Duyanımız var mı? Son olarak şunu belirtmek istiyorum. Kadınlara dönük, iftira ve şiddete karşı durmak ilke meselesidir. Bu iftiraya destek veren sessi kalan ve kapı arkasında gülerek seyir eden herkeste bu günahın ortağı ve utancın sahibidir” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 22:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER