sanalbasin.com üyesidir

“Ömür” Kattı…

Bay haftasının ardından içeride Antalyaspor’u konuk etti Trabzonspor. Maç öncesi kadrolar açıklandığında, Abdullah Hoca’nın Abdülkadir’i nerede kullanacağını merak ediliyordu. Zira sakatlanmadan evvel hoca onu ekseriyetle on numara bölgesinde kullanmıştı. Maç başladığında Baker’ı beklenildiği üzere savunma önünde, Bakasetas’ı 8’e yakın ve Abdülkadir’i Antalyaspor savunması ve orta saha bloğu arasında gezgin gördük.

Birkaç hafta önce içeride Karagümrük maçındaki iyi başlangıçtan çok daha iyi bir maç başlangıcı yaptı Trabzonspor. Sabrı elden bırakmadan, önceki maçlara nazaran biraz daha tempolu, sahaya akıl koyarak hücum etti. Antalyaspor ise takım halinde savunmaya çalışıp kazandığı topları Gökdeniz, Amilton kanatlarına aktararak hücum etme peşindeydi. Nadiren gelişen bu hücumlardan birinde Uğurcan’ın kurtarışının ardından geçişte zincirleme doğruların gelmesiyle akın, Nwakaeme’nin golüyle sonuçlandı.

Golden sonra çok daha rahat şekilde oyunu sürdürmeye devam etti Trabzonspor. Özellikle ligin neredeyse son virajında futbolcuları bu kadar odaklanmış, oyundan keyif alırken görmek memnun ediciydi. Bunda Abdülkadir’in dönüşünün de etkisi vardı. Aslında direkt oyunda kilit rol oynamasa da sahadaki hareketliliği ile tüm çarkın işlemesindeki kritik dişli görevini üstlenerek tüm takıma olumlu anlamda tesir etti. Bu anlamda, taraftarın ‘Abdüş’ü, Trabzonspor’a “Ömür kattı” desek yanlış olmaz herhalde. İkinci yarının hemen başında ise olgunlaştırdığı atağın golünü atarak maça imza atmakla kalmadı, Avrupa Şampiyonası öncesi Şenol Güneş’e de bir selam çaktı.

Fiziki anlamda hala 90 dakikayı çıkaramayacak durumda olmasından dolayı 60.dakikada Abdülkadir’in yerine Flavio’yu oyuna aldı Abdullah Hoca. Bu değişiklik sonrası oyunun biraz daha Antalyaspor üstünlüğüne geçmesi belki de Antalyaspor’un geride bırakacağı boşluklardan faydalanmak amacıyla Hocanın kararıydı bilemeyiz ama Antalyaspor, ilk devredeki maçta kenar ortası ile attığı golün birebir benzerini atarak, avcunun içinde giden maçı zor hale getirdi. Farkı bire indirmiş olmanın cesareti ile Antalyaspor’un oyuna ortak olması ve “anların oyunu” futbolda beraberlik bulabilecek birkaç fırsat yakalamaları ilerisi adına ciddi bir zaaf olabilecek, üzerine çalışılması gereken bir konu olarak kenarda dursun.

Maçın geri kalanında Antalyaspor’un çabalamasına karşın, Trabzonspor geçişlerde yakaladığı fırsatları değerlendirebilse maçı çok daha erken bitirebilirdi. Maçın genelinde sahada herkesi bu kadar istekli ve coşkulu görmek yediden, yetmişe herkeste bir tebessüm oluşturdu. Zira sezon bitiyor gibi görünse de bu maçlar, şimdiden gelecek sezonun hazırlığı olma özelliğini de taşımakta…

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.