sanalbasin.com üyesidir

Nasıl Bir Maçtı Böyle?

Karagümrük maçında oynadığı oyunun karşılığını 3 puan ile almış ve dördüncülük adına önemli bir avantaj yakalamıştı Trabzonspor. Baharda dağlarında çiçekler açan İzmir’e de bu yeri daha da sağlamlaştırmak ve oyunu geliştirmeye gitti kuşkusuz. Fakat karşı tarafta, Trabzonspor’da olduğu dönemdeki gibi Göztepe’de de ekseriyetle büyük maçları iyi oynatan Ünal Hoca vardı.

Trabzonspor topu daha fazla kullanan taraf olmayı tercih etti. Stoperlerin arasını açıp oraya Berat’ı konumlandırıp takımı enine genişleterek ve rakibin boşluk vermesine yönelik bir oyun anlayışı vardı. İlk 20 dakika bu oyunun karşılığında beklerin kalitesizliğine rağmen birkaç fırsat da yakalandı fakat değerlendirilemedi. Daha sonra Göztepe’nin bloklar arasını daha da kısaltması ve topun arkasına tamamıyla geçmesi karşılığında oyun kurmakta, topu belli bir tempoda dolaştırma konusunda yetersiz kalındı. Bu anlarda bireysel birkaç hata ile Göztepe gole de yaklaştı fakat değerlendiremedi. İlk yarının sonlarına doğru ise kaçan pozisyonlardan birinin karbon kopyasında Jahovic fırsatı affetmedi ve Göztepe’yi soyunma odasına önde götürdü.

İkinci yarıya pek de iyi başlamadı Trabzonspor, 1-0’lık skor avantajını alan Göztepe’nin daha temkinli oynayıp savunma disiplinini sağlamasıyla işler biraz da zorlaştı Abdullah Hoca için. Oyun biraz Abdülkadir’i çağırıyordu fakat bunun Hugo’nun zorunlu değişikliğiyle olması ve üstüne stopere Berat’ın kaydırılması takımın dengesini alt üst etti. Üzerine de Berat’ın kırmızı kart görmesi işleri çok daha zorlaştırdı. Buradan sonra oyun namına pek bir şey kalmadı zira maç tamamıyla masa tenisine döndü. 10 kişi rakibine karşı farkı arttırmak için Göztepe, beraberlik için Trabzonspor risk aldı. Maç sonu tabelada 1-1 yazdı fakat her skora açık bir son bölüm oynanmıştı. Son dönemlerde denk gelinebilecek en garip 45 dakika oynanmıştı. Böyle bir maçın ardından skordan iki hoca da memnun olmamıştır. Tüm bu olup bitene rağmen sorunları bir kenara bıraktığımızda 1 puan yine fena sayılmaz.

Trabzonspor bay haftasına girecek, bu aradan sonra kalan 3 maçın hepsinde kâğıt üzerinde favori konumunda olacak. Abdullah Hoca’dan tek beklentim, dördüncülük konusunda nispeten yeri sağlamken, bazı gençlere kısa da olsa süre vererek sezon başı kampından öncesinde de durumlarını görmesi, göstermesi olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.