sanalbasin.com üyesidir

Momentum’u Yakalamak!

Devre arasına girilirken yaşanılan ve camiayı yıpratan olaylardan sonra bunun sahaya yansımasını merak ediyordu herkes. Özellikle Hüseyin Hoca’nın üzerinde oluşması muhtemel baskı açısından bakıldığında fikstürden yana da aslında çetin bir başlangıç olacaktı. Fakat Denizli ve Malatya deplasmanı, akabinde içerde oynanacak ve şampiyonluk yarışında kritik öneme sahip Fenerbahçe maçı öncesi hoca ve takımın bir ritme, bunun etkisiyle de camiada bir momentuma ihtiyaç vardı.  Bu anlamda kupa eşleşmesinin ilk ayağının Trabzon’da olması da bir şans faktörü oldu ve transfer döneminde çokça kan kaybeden ve kırılgan bir görüntüye sahip Kasımpaşa’yı da ligde ve yine içerde ağırlamak aslında çok önemli bir fırsat doğurdu.

Badou’nun gelişiyle birlikte orta sahada oluşan dinamizm ve ileri uç ile oluşan bağ, takımın “Puzzle”ının bir parçasını daha tamamladı saha üzerinde. Hal böyle olunca Kasımpaşa’nın mevcut on biri ile Trabzonspor’a dayanması pek de mümkün görünmüyordu. Kilidi kaptanın şahane bir frikik golü ile açması, çok geçmeden Kuzeyin Kralı’nın devreye girmesi ve “Kambersiz düğün olmaz.” misali Nwakaeme’nin devreye girmesiyle Kasımpaşa’nın henüz ilk yarım saatte fişini çekti takım.

İkinci yarıda da bu doğrultuda devam eden ve zorlanmadan tamamlanan bir maçın ardından herkes derin bir nefes aldı.. kuşkusuz en çok da Hüseyin Hoca. Özellikle rakibinin kalitesine rağmen ne oynadığını bilen bir Trabzonspor’un olması da ileriye dönük olarak bir şeyler vaat etti. Bireysel olarak, Campi’nin savunmada harika işlere imza atması, Badou’nun takıma çabuk uyum sağlaması, Sorloth’un kaldığı yerden devam etmesi ve Nwakaeme’nin net olarak perdeyi açması herkesi mutlu etti. Bir parantez de Serkan’a açalım, oyuna sonradan dâhil olan Serkan’ın isteği, çabası ve yeteneği amasız fakatsız herkesi kendine hayran bırakmaya devam ediyor fakat Serkan gibi gençlerimizi övmenin alkışlamanın dozunu da ayarlamamız şart. Zira daha önceleri seyirci etkisiyle “Oldum!” havasına giren birçok yeteneğin yitip gittiğini gördük. O yüzden ayaklarını yerden kesmeyelim dahası olabildiğince yere bastıralım.

Artık sıra, bir nevi top yönetimde. İçeride Sosa, Novak, Pereira ile sözleşme uzatmak, yeri geldiğinde Abdülkadir dönene kadar orayı tolere edebilecek, gerektiğinde Nwakaeme’ye nefes aldırabilecek bir sağ ön ve en önemlisi stoper hamlesi Hüseyin Hoca’nın elini güçlendirmek ile birlikte şampiyonluk yarışında da önemli bir unsur olacak. Velhasıl momentumu yakalamaya çok yakın Trabzonspor. Bunu da doğru hamleler ile pekiştirmek şart..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.