sanalbasin.com üyesidir

Minimalist Şıklık

Dünyanın gerçekten kavanoz dipli olduğunu düşündüğümüz şu günlerde, biraz havamız değişsin istedim.. Evde biriktirip, lâzım olur diye atmaya kıyamadığınız o kavanozları çıkarın mutfak dolaplarında sakladığınız yerlerden :) Bu yazımda sizlerle basit ama harika ve keyifli dekoratif objeler yapacağız. Dilerseniz baharatlık, dilerseniz de mumluk olarak kullanabilirsiniz.

Malzemeler;

•Kavanoz

•Oyuncak hayvan figürler

•Altın/Gümüş sprey dekor boya

•Yapıştırmak için silikon tabanca

Çocuklar oynasın diye oyuncak marketten aldığım minik hayvan figürlü oyuncaklar evde etrafa saçılmışken, birden gözüme iliştiler. Dekor ve benzeri işlerle uğraşan herkes eminim ki benim gibi çarşı, pazar, mağaza gezerken karşısına çıkan her objeyi “acaba bundan ne yapabilirim, ne şekilde kullanabilirim?” diye sorgularken buluyordur kendini :)

Minik hayvan figürleri, yine yapı market veya hobi dükkanlarından kolaylıkla bulabileceğiniz altın/gümüş sprey boya ile boyuyoruz. İlk kat boya kuruduktan sonra ikinci katı geçmeniz daha iyi kapanış sağlayacaktır. Boyutuna karar verdiğiniz kavanozun kapağınıda aynı şekilde sprey boya ile boyuyoruz. Kapak ve figürlerin iyice kuruduklarından emin olduktan sonra, figürü kavanoz kapağına silikon tabanca yardımıyla yapıştırıyoruz. İşte bu kadar basit..

Kavanozları irili ufaklı bir kaç adet hazırlayıp, şık bir altın yada ayna tepsi içinde masa üstünde kullanabilirsiniz.

Dilerseniz aynı işlemi çerçevelerinizde de uygulayabilir, piyasada bulunanlardan farklı alışılmışın dışında şıklık yakalayabilirsiniz. Hazırlayıp severek kullandığım kavanoz ve örümcek figürlü çerçeve görsellerini paylaştım. İlham periniz bol olsun..

Sevgiler :)

Seda Kolaç

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.