sanalbasin.com üyesidir

Milli İlaç...

Avrupa’da elendikten sonra dikkatini tamamen lige çevirdi ve Giresunspor deplasmanına geldi Trabzonspor. Sakatlıklardan ötürü zorunlu rotasyona gitti Abdullah Avcı. Maça aslında durgun başladı takım fakat ilk kazandığı köşe vuruşunu, spontane değil de sezon başından itibaren olduğu gibi planlı kullanarak kalecinin de hatasıyla golü buldu.

Son 24 günde, biri 120 dakikalık Molde deplasmanı olmak üzere, birbirinden zorlu 7 maç oynayan Trabzonspor için bu maça golle başlamak büyük avantaj oldu. Golün de verdiği rahatlıkla daha kontrollüydü takım fakat tempo olarak şu ana kadar ki en düşük tempoda “keyifsiz” bir görüntü verdi. Bu da pekâlâ anlaşılabilir bir durum. Sezon başı olmasına rağmen hem mental olarak hem fiziksel olarak çok yoruldu takım. Diğer taraftan oyun rakipten bağımsız düşünülemez. Hakan Keleş hoca, Roma maçını izlemiş olacak ki, önde baskıyı takımını doğru yerleştirmeye çalışarak Trabzonspor’u çıkartmamaya çalıştı. Kısmen bunda başarılı da olsa sonucunda kazandığı topların kör vuruşlar, kör ortalar hariç bir yansıması olmadı.

İkinci yarı, ilk yarıdan çok da farklı değildi. Yine gol fırsatları yakaladı Trabzonspor fakat değerlendiremedi. Özellikle Giresunspor’un risk aldığı bölümlerde rakip savunmada geniş boşluklar da yakalasa değerlendiremedi. Giresun, son dakikalarda golü aradı fakat maçın genelindeki gibi ciddi pozisyonları yoktu. Maç içerisinde eleştirilebilecek belli başlı oyuncu performansları var fakat zaman zaman böyle performanslar ve keyifsiz maçlar da olacak. Önemli olan böyle maçlarda 3 puan tesellisini verebilmek. Nitekim Trabzonspor bunu sağladı.

Ligde üç maçın sonunda milli araya averajla lider girildi. Milli ara bu sefer, Cornelius, Gervinho, Peres gibi sakat futbolcuların dönmesi, takımın zihinsel bir berraklık ve fiziksel yenilenmesi adına Milli İlaç olacak diyebiliriz. Bu süreçte Abdullah Hoca da saha içine dair aksaklıkları doğru tetkik edecektir şüphesiz. O isteği ve hırsı bu maçta çok net yansıttı. En az bizim kadar istiyor. Milli ara sonrası Galatasaray maçı o isteği ve arzuyu göreceğimizden şüphe yok.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.