sanalbasin.com üyesidir

Lidere Selam Durun!

     Kadroda değişikliğe giden Hüseyin hoca Hüseyin Türkmen yerine başta Hosseini’yi tercih etmiş olsa da antrenman sırasında sakatlanan Hosseini’nin yerine Manuel Da Costa ile başladı. Geride kalan kadroda sürpriz değişikliğe yer vermedi. Beklenen kadro ile sahaya çıktı.

      Müthiş bir atmosfer önünde oynanan maçta Kuzeyin Kralı Sörlot’un attığı golle Trabzonspor golü erken bularak maça hızlı başladı. İlk yarıda genel olarak tutuk oynadığımız maçta top her ne kadar Sivasspor’da olsa da oyunun hakimiyeti Trabzonspor’daydı. Ara ara kalemizi yoklamaya çalışan Sivasspor karşısında hata yapmayan ve iyi performans sergileyen bir defans kurulumu vardı. Sörloth’un takibi ve yaptığı akıl dolu vuruşla Caner Osmanpaşa’nın kendi kalesine attığı golle farkı ikiye çıkarması Trabzonspor’un ikinci yarıya rahat nefes alarak başlamasını sağladı. İkinci yarıya hızlı başlayan Trabzonspor rakibi kendi yarı alanına her ne kadar hapsetse de kendisini daha da rahatlatacak üçüncü golü bulamadı. Son dakikada Sivasspor’un attığı gol ile maç 2-1 bitti ve Trabzonspor 298 hafta sonra vura vura liderliğe yükseldi.

     Trabzonspor’un oynadığı futbol genel olarak kabul görse de Hüseyin Hoca’nın değişiklikleri çok kabul görmedi. Önde olunan bir maçta başta Doğan Erdoğan’ı daha sonra da Hüseyin Türkmen’i alması ileride tutunması gereken takımı geriye çekmesine sebebiyet vermiştir. İlerde topu ayakta tutacak Sturridge değişikliği takımı daha da rahatlatabilirdi. Ki, birinci bölgeyi kalabalık tutmamız çok baskı yememize sebebiyet verdi. Yenilen baskı sonrası golü de kalemizde gördük. Biraz daha zaman olsaydı ikinci golü kalemizde bile görebilirdik. Bu tür basit hatalara artık imkan vermemeliyiz. Eldeki değerlerimizi en üst seviyede kullanmalıyız. Sosa yerine Mikel’i de çıkarabilirdik. Kart sınırında bulunan adamların takibini de yapmalıyız. Sosa’yı çıkarmamız baskıya, Mikel’i oyunda tutmamız ise gelecek maç cezalı olmasına sebebiyet verdi. Artık dikkat etmeliyiz!

     Mikel- N’Diaye ve Sosa orta sahası muhteşem iş çıkardı. Şampiyon takımın orta sahası bir mücadele ortaya koydular. Defans dörtlüsü ise beklediğimizden çok daha iyi performans sergiledi. Göbek ikilisi kusursuz performans sergiledi. Manuel Da Costa eski performansını aratmadı ve aylarca bu takımda oynuyormuş gibi oynadı. N’Diaye ile beraber muazzam devre transferleri arasında hafızalara kazındı. N’Diaye takıma kattığı ruh ise gözle görülmeye değer. Müthiş bir isim. Her geçen gün kendisini hayranlıkla seyrettirtiyor. Sörloth hem atıyor hem de attırmaya başladı. Ligin en iyi forveti olduğunu her maç kanıtlıyor. Bugün kanatları çok kullanamadık. Giulherme daha fazla sorumluluk almalı. Nwakaeme ‘nin durgun oyunu ve sonradan da oyundan çıkması bu maç için dezavantajdı. Kanatları bugün çok kullanamadık.

     Her şeye rağmen Trabzonspor yoluna kayıpsız devam ediyor. Taraftarını arkasına almış bir Trabzonspor rakiplerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Yapılan algılara pabuç bırakılmaması ise bu başarıda ki en büyük paylardan biridir. Gerek kulüp gerekse de taraftar olarak başarı için kenetlendik. Oluşabilecek her olumsuz algılara göğüs geriyoruz.

     Büyük Trabzonspor’un Büyük Taraftarı… Bu kenetlenmemiz aynen devam etmeli. Takıma her alanda sahip çıkmalıyız. Biz bir olduğumuz sürece önümüze çıkan her engeli aşarız.

İnandık.

Başaracağız.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner162