sanalbasin.com üyesidir

Kupa Büyük Fırsat!

Sezon başı Trabzonspor’un direkt bir şampiyonluk hedefi olmasa da kupa net bir hedefti. Kupanın maddi anlamda tatmin edici bir karşılığı yok fakat Trabzonspor müzesine en son bir kupa koyduğunda yıl 2010’du. Bu anlamda dün akşam kazanılan kupa, manevi olarak Trabzonspor’a büyük ilaç olacak. Özellikle Ünal Karaman’ın gönderilmesi, pandemi ertelemesi, pandemi dönüşünde şampiyonluğun kaybedilişi derken kupa finali muazzam derecede bir sinir harbine sahne oldu. Bir tarafta tarihinin en iyi sezonunu yaşayan ve morallerin tavan olduğu Alanyaspor, diğer tarafta tedirgin bir Trabzonspor vardı. Nwakaeme olmasa da Sorloth, Abdülkadir, Uğurcan gibi kalitelerin son ana kadar mücadelesi ile kupaya uzandı Trabzonspor.

Her şeyi ile çalkantılı bir sezonu Türkiye Kupası ile tamamlamak, Trabzonspor için çok önemli bir eşiği aşmak anlamına geliyor. Buradan sonra, CAS cezayı kaldırsın veya onasın fark etmeksizin yönetimin aklıselim bir planlama yapması ve yeni hocasını geç olmadan belirlemesi şart. Geçtiğimiz bu sezonda yapılan transferlerden elle tutulur tek ismin Sorloth olması umarım ders olmuştur. Yeni hoca seçimi ve transfer operasyonlarını gelecek hocanın isteği doğrultusunda yönetmek, kritik bir öneme sahip. Zira bu noktada yapılacak her eylem yeni sezonun Trabzonspor adına gidişini dizayn edecek.

Bu sezon Trabzonspor yönetimi, hem saha içine dair hem de saha dışı ile alakalı para ile satın alamayacağı birçok şeyi tecrübe etti. Karşılaşması muhtemel sorunlara karşı bir nevi bağışıklık kazandı. Önümüzdeki yıllarda yönetim ve taraftar muhtemel bir şampiyonluk yarışında nelerle karşılaşılabileceğini artık iyi biliyor. Bu sezon hem yönetimi hem de saha içini yıpratan ana etmen sınırların dışına fazla çıkmak oldu. Son altı ayda, hatta son iki ayda yaşadıklarınızdan hissenize düşen dersi aldıysanız, gerek yeni hoca, gerekse de yeni transferler olsun saha içine doğru hamlelerin ne kadar kritik olduğunu biliyorsunuz demektir.

Naçizane tavsiyem; bu kupa zaferinden sonra saha içine doğru eklemeleri yaparsanız, sizler sınırlarınız dışına çıkmasanız dahi bundan böyle Trabzonspor, şampiyonluğa oynamak için bırakın 6-7 sene beklemeyi, kıyısından köşesinden de olsa her sene bir şekilde yarışta olacak. Zaman dar, fırsat var ve artık top şimdi sizde!

Son olarak bayrama az bir süre kala şimdiden tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim...

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.