sanalbasin.com üyesidir

Kötü Zemin Tatsız Futbol

Trabzonspor için erken şampiyonluk Rizespor için ise final maçıydı.  Trabzonspor kazansa şampiyonluğa bir hafta daha yaklaşacak Rizespor kazansa küme düşmeme umutlarını sürdürmeye devam edecekti. Rize’de yağan yoğun kar yağışı zemini olumsuz etkiledi ve maç rötarlı başladı.

Seyir zevki düşük ilk yarı oynandı. Vişça ve Djaniny’nin bulduğu pozisyonlar harici ilk yarı başka pozisyon yoktu.

İkinci yarı ise son zamanların çıkış yapan ve Rizespor’u seven Abdülkadir Ömür’ün attığı gol ile Trabzonspor öne geçti. Rizespor ise peş peşe bulduğu iki penaltı ile skor üstünlüğünü ele geçirdi. Kar yağışının artması ve topçuların ağırlaşan zemine karşı koydukları mücadele kör topal mücadelesiydi. Özellikle Trabzonspor’da ikinci yarı oyuna giren Berat’ın pasif kalışı ve sahada kendine yer belirleyememesi orta sahayı hızlı geçişe açtı. Orta saha diye bir şey iki takım için kalmadı. Kanatlara yayılan Trabzonspor Djaniny’nin şans golüyle durumu eşitledi.

Üçüncü golü bulmak için Rizespor kalesini ablukaya alan Trabzonspor kontra atak sonrası gelen penaltı golüyle sahadan 3-2 mağlup ayrılmak zorunda kaldı.

Güven Vermeyen Erce

Uğurcan Çakır’dan sonra kaleye geçmek için gün sayan Erce hiç de taraftara güven vermedi. Penaltılar da pasif kalışı, üçüncü penaltı öncesi erken açılmaması ve topa uzanması gerekirken kontrolsüz müdahalesiyle penaltıya sebebiyet vermesi tam bir hayal kırıklığıydı. Erce kardeşim, üzgünüm ama sen bu takımın as kalecisi olamazsın.

Zemin Şoku

Gerek Sivas gerekse de Rize maçları bize Trabzonspor’un bu zeminde istediği topu oyna(ya)madığını gösterdi. Elinde kreatif topçusu olan bir takım bu tür zeminlerde istese de oynayamıyor. Nwakaeme onlardan biri. Nwakaeme çok zorlamadı. Yaptırdığı penaltı ise akıllara zarardı. Nwakaeme bir tık vitesi arttırabilseydi maç çok farklı yere giderdi. Seyir zevki için saha bakımlarının ne kadar önemli olduğuna bir kez daha şahit olduk. Şu zeminde sakatlık çıkmaması bile mucizeydi. Kısa günün karı olarak görülebilir.

Kurt, Komşusunu Yemez

Maçta çok gereksiz Trabzonspor düşmanlığı vardı. Küfür etmekle kalmayıp Trabzonspor’un şike yaptığı konusunda iftira atan Rizespor taraftarlarının bu tavırları dikkat çekti. Amaç neydi? Anlama güç! Maç sonrasında Trabzonspor atkısı yakılması ise komşu krizini daha da alevlendirdi. Trabzonspor, sırf Rizespor bonservis ödemesin diye Yusuf Sarı’nın sözleşmesini feshetti. Trabzonspor böylelikle komşuya hem maddi hem manevi yardımda bulundu. İstese bunu yapmazdı. Bu yapılan büyük nankörlük. Rizespor camiası şapkayı önüne koyup düşünmeli.

“Komşunla kavga etme, misafir gider o kalır.” Bahse konu misafirler arkandan iş çevirdiğinde yine sana yardıma koşacak olan komşun Trabzonspor’dur.

Unutma; Kurt, komşusunu yemez. Yedirmez de!

Hakem Faciası

Göztepe maçında yediği ilk gol öncesi Denswil'e yapılan faulü görmezlikten gelen hakemler bu seferde Rizespor’un kazandığı üçüncü penaltı öncesi Yusuf Erdoğan'a yapılan kamburu görmezlikten geldi. Trabzonspor üzerinden yapılan hakem algıları bakıyoruz da meyvelerini vermeye başladı. Trabzonspor yavaştan ince ince doğranmaya devam ediyor. Medyanın adalet ulemaları ise üç maymunu oynamaya devam ediyor. Polyanacılık oynamaya devam edin. Biz ise o kutlu günü bekliyoruz. Sıra size geldiğinde söz sizinle de ilgileneceğiz.

Konudan bağımsız Ali Koç'un bizi iki dakika övmesi ve akabinde uzun zaman sonra mağlubiyet almamız Ali Koç'un loserliğini gözler önüne serdi. Sayın Ali Koç, lütfen bir daha bizi övme!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.