sanalbasin.com üyesidir

Kördüğüm

Trabzonspor içerde aldığı 5-2’lik Rizespor maçıyla zor fikstüre giriş yapmıştı. Fakat herkesin aklında soru işaretleri mevcut. Sebebi ise sahadaki kısır döngü. Önceki yazılarımda da bahsettiğim üzere geçen seneki Ünal Karaman düzeninden farklı şeyler denemek istedi Hüseyin Hoca. Fakat görünen o ki bir ilerleme kaydedilemiyor. Oyun içerisinde sürekli görev değişimleriyle birlikte oyuncuların rollerinde oluşan boşluk verimlerini de düşürüyor.

Bu maç özelinde hoca, cezalı Mikel yerine Parmak’a görev verdi. Sosa ile Ndiaye çift yönlü orta saha, Parmak ise geride oyun kurucu göreviyle sahadaydı. Ön tarafta da Nwakaeme solda Sorloth ortada Ekuban sağdaydı. Fakat ilk yarı boyunca diziliş böyle sürmedi. Ara sıra Ekuban, Sorloth’a yaklaşarak forveti ikiledi, arada Ndiaye 10 numara pozisyonuna yakın yerlerde oynadı. Saha içerisinde sürekli bir karmaşa, bir kaos havası hakimdi. Üzerine de geriden oyun kurma görevi olan Parmak’ın bu görevi yerine getiremeyişi ile kötü bir Fenerbahçe’ye dahi kendi sahasında üstün olamadı Trabzonspor.

İkinci yarıda ise, geçen sezonki oyun düzlemine biraz daha yakın bir yayılımla sahadaydı Trabzonspor. Ndiaye’nin sakatlanmasıyla yerine oyuna dahil olan Guilherme’nin Yusuf Yazıcı gibi forvet arkasına geçişi, Ekuban’ın sağ çizgi, Nwakaeme’nin sol çizgi, Sosa ve Parmak’ın da defans önünde iki oyun kurucu gibi bir görev üstlenmesi sonucunda daha organize bir takım görüntüsü verdi Trabzonspor. İkinci yarı başında savunma hatasıyla gelen gol de bu görüntüde etkili oldu diyebiliriz. Daha sonrasında gelen gol ile farkı 2’ye çıkarttı Trabzonspor çıkartmasına fakat çabuk geçilen orta sahalarla birlikte kalesinde de çok pozisyon verdi ve golü ağlarında gördü. Maçın geldiği kıvamda 3’ü de atabilirdi, beraberlik golünü de yiyebilirdi fakat 2-1 galip geldi.

Trabzonspor, Fenerbahçe’yi mağlup etti etmesine fakat Hüseyin Hoca’nın dahi oyundan memnun olduğunu sanmıyorum. Şampiyonluğa gidilen bir ortamda Trabzonspor’un ne oynadığı hala belli değil ve ölüm kalım fikstürüne girildi. Buradan sağ çıkılacak mı? Çıkılacaksa da nasıl çıkılacak merak ediyorum..

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.